کاشف اسرار-صبح امروز چهارشنبه 22 دی ماه یک دستگاه CT اسکن پیشرفته در بیمارستان جدید تالش با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد تومان با حضور نماینده مردم طوالش ،ماسال و رضوان شهر در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کاشف اسرار،این دستگاه ظرفیت پذیرش بیمار به میزان پنج برابر بیشتر از دستگاه CT  اسکن قبلی را دارد و سرعت زمان تصویربرداری آن ١/٨ است.

راه اندازی این دستگاه، علاوه بر ارایه خدمات تشخیصی با کیفیت به بیماران، ماهیانه به طور متوسط ٢٥٠ تا ٣٠٠ میلیون تومان به افزایش درآمد بیمارستان کمک می کند.

کوتاه‌تر شدن صف انتظار بیماران برای تصویربرداری تشخیص پزشکی از دیگر مزایای راه‌اندازی CT اسکن در بیمارستان شهید نورانی تالش است و این دستگاه، ماهانه قادر است به پنج تا ۶ هزار بیمار، سرویس ارائه کند.

دستگاه CT اسکن جنرال الکتریک افتتاح‌شده امروز در بیمارستان شهید نورانی تالش، چهارمین دستگاه CT اسکنی بوده که طی یک سال اخیر در بیمارستان‌های دولتی گیلان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

گفتنی است از ابتدای سال جاری تاکنون، سه دستگاه CT اسکن‌ پیشرفته و مجهز در بیمارستان‌های دولتی آستارا، لاهیجان و رودبار افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

در حال حاضر دو دستگاه CT اسکن برای نصب و راه‌اندازی در بیمارستان‌های رازی رشت و شهید انصاری  رودسر نیز در  دست اقدام قرار دارند و به‌زودی راه‌اندازی خواهند شد.

علاوه بر دستگاه‌های CT اسکن فوق، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده که پیگیر تخصیص CT اسکن‌هایی برای بیمارستان‌های دولتی در پورسینا رشت، لنگرود، صومعه‌سرا و فومن نیز است.

پیش ‌از این، بیماران شهرستان تالش و شهرستان‌های هم‌جوار برای دریافت خدمات تصویربرداری پزشکی به بیمارستان‌های بندر آستارا و رشت اعزام می‌شدند.

گفتنی است؛ بیمارستان قدیم شهید نورانی تالش دارای یک دستگاه CT اسکن ۲ اسلایس با قدمتی ١٢ ساله بود که  به طور میانگین متوسط ماهیانه، ٣٠٠ بیمار را پوشش می داد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :