کاشف اسرار-نماینده مردم مراغه و عجب شیر در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بر لزوم حل مشکل تهیه و تامین انسولین برای بیماران دیابتی تاکید کرد.

به گزارش کاشف اسرار علی علی زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: مدتی است که بیماران دیابتی در تهیه انسولین با مشکل مواجه هستند ،چرا که این دارو حکم اکسیژن برای آن ها دارد ،همچنین نبود این دارو باعث ایجاد مشکلاتی برای این بیماران شده است و اگر در بازار نیز پیدا شود بسیار گران برای آن ها تمام می شود.

وی ادامه داد: نزدیک به 5 میلیون نفر در کشور درگیر بیماری دیابت هستند که به انسولین نیاز دارند از این تعداد نزدیک به 700 هزار نفر به صورت روزانه در چند نوبت نیاز به انسولین دارند که متاسفانه این وضعیت برای آن ها ایجاد مشکل کرده، در حالی که در بسیاری از مناطق محروم مشکلات بسیار است و حتی با وجود ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت انسولین قلمی به دست آن ها نمی رسد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، افزود: وزارت بهداشت از تولید و واردات انسولین صحبت کرده، حتی برنامه های تلویزیونی در خصوص آن نیز پخش شد اما بیماران دیابتی مخصوصا در شهرستان ها به شدت شاکی هستند که ما دسترسی به انسولین نداریم .

علی زاده ” در پایان خطاب به نائب رییس مجلس و هیات رییسه ،تاکید کرد : لذا تقاضا می شود وزارت بهداشت برای تامین انسولین برای بیماران دیابتی تمام تلاش خود را به کار گیرد.

علی نیکزاد ثمرین که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در این خصوص گفت: این موردی که شما گفتید درست است و لازم است وزارت بهداشت و درمان به طور جد به این مسئله ورود کرده و مشکل انسولین را حل کند./

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :