کاشف اسرار-مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی از تدارک دیدن بهره برداری از ۱۸ طرح سرمایه گذاری تولیدی، زیرساخت بندری و گردشگری توسط رییس جمهوری با صرف هزینه ۸۱۷۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی زمینه اشتغال مستقیم ۴۶۸ نفر در پنج شنبه هفته جاری برابر با 25 دی ماه خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،محمد ولی روز بهان ” امروز با اعلام این خبر به این رسانه،اظهار کرد : برای پروژه های مزبور، بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری ۸۱۷۵ میلیارد ریالی زمینه اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای ۱۱۹۳ نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است.

وی ابراز کرد: چهار طرح سرمایه گذاری در مجتمع بندری کاسپین افتتاح می شوند مشتمل بر اسکله شماره ۱۳،به همراه زیر ساخت های پسکرانه آن یعنی انبار سر پوشیده 5 هزار متر مربعی،پس کرانه یک هکتاری و مخزن روغن 7 هزار تنی است که در قالب قرارداد BOTمنعقده میان این سازمان و سرمایه گذار بخش خصوصی، شرکت محور طلایی کاسپین به صورت رسمی در مدار ارائه خدمات قرار می گیرند.

این مسئول با اشاره به این که برای طرح های فوق 2 هزار میلیارد ریال هزینه صرف شده و برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده، اضافه کرد: ازسوی دیگر بلوک B مجتمع مسکونی طاووس با ۲۵۶ واحد مسکونی به بهره برداری می رسد .

به گفته روزبهان، فاز اول مجتمع پردیس تجاری و خدماتی با مجموع سرمایه گذاری 4 هزار و 500 میلیارد ریال توسط شرکت انبوه سازان زرین منطقه آزاد انزلی،آماده بهره برداری می شوند و برای ۲۶۵ نفر ایجاد شغل می کنند.

وی با بیان اینکه با دستور ریاست جمهوری ۱۰ پروژه تولیدی-صنعتی که شامل شروع به کار ۶ طرح سرمایه گذاری جدید و افتتاح ۴ طرح توسعه در واحدهای تولیدی فعلی است، در مدار تولید قرار می گیرند، افزود: برای طرح های فوق ۷۵۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و برای ۴۵۶ نفر نیز اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم شده است.

مدیرعامل سازمان از آغاز بهره برداری مخازن 6 هزار تنی روغن خام که در قالب قراردادBOT اداره کل بنادر و دریانوردی استان و شرکت آگرو تأمین احداث شده خبر داد و گفت: در این طرح با سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد ریال برای ۶۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :