کاشف اسرار-شهردار رشت امروز (پنج‌شنبه ۲ بهمن) با حضور در صحن علنی شورا لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ شهرداری 1 هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان تقدیم شورای اسلامی شهر کرد .

به گزارش کاشف اسرار،سید محمد احمدی ” طی سخنانی رقم کلی بودجه سال آینده شهرداری را 1 هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد : در لایحه بودجه‌ای که تنظیم شده و امروز تقدیم شورای شهر شد برای هزینه‌های جاری شهرداری ۵۹۰ میلیارد تومان و برای پروژه‌های عمرانی هم ۶۱۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

وی ز افزایش ۳۷ درصدی بودجه شهرداری رشت در سال ۱۴۰۰ خبر داد و متذکر شد: نگاه من به عنوان شهردار این بود که افزایش بیش از ۲۵۰ درصدی بودجه را برای شورای شهر مطالبه کنم که البته برای آن منطق تئوری و عملی هم داشتم.

این مسئول با اعلام کاهش ۱۰ درصدی درآمدهای حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ در لایحه بودجه سال آینده ،تصریح کرد: کاهش وابستگی بودجه شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ امری است که باید در طول سنوات به صورت تدریجی نسبت به انجام آن اقدام شود.

احمدی وابستگی بیش از حد بودجه شهرداری‌ها به منابع حاصل از کمیسیون ماده ۱۰۰ را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد : برای تهیه بودجه عملیاتی باید از این وابستگی خارج شویم.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری‌هایی نظیر تهران و اصفهان از این وابستگی خارج شده‌اند و به سمت کسب درآمدهای پایدار پیش رفته‌اند.

شهردار رشت بودجه سال ۹۹ شهرداری را حدود ۹۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد و یاد آور شد: رویکرد این نهاد عمومی غیر دولتی در بودجه سال ۱۴۰۰ تمرکز بر کسب و تولید درآمدهای پایدار در شهرداری است.

احمدی اجرای طرح ممیزی نوین املاک را از جمله بخش‌های مهم کسب درآمدهای پایدار در لایحه بودجه سال آینده اعلام کرد و افزود: قرارداد ممیزی نوین املاک منعقد و تمام مقدمات و مراحل آن هم فراهم شده است و تا دو ماه دیگر عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی حمایت از طرح‌های درآمدزا و مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های بازگشایی معابر را از بخش‌های مهم لایحه بودجه سال آینده شهرداری رشت عنوان و اضافه کرد: اجرای اقدامات ویژه جهت افزایش درآمد هم از مواردی است که تاکنون توجه خاصی به آن نشده و باید این رویکرد در شهرداری تغییر کند.

این مسئول،ابراز کرد : پارک ۴۵۰هکتاری از جمله پروژه‌های ارزش مند شهرداری رشت محسوب می‌شود و برای آن حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است تصریح کرد: با در اختیار گرفتن این پارک سرانه فضای سبز شهر به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

رئیس شورای شهر رشت طی سخنانی ضمن تشکر از شهردار رشت به دلیل تسلیم به موقع بودجه سال آتی به پارلمانی،اظهار کرد: شهردار رشت در بحث‌های مربوط به بودجه دیدگاه‌هایی بسیار تخصصی دارد که این امر می‌تواند برای شهرمان بسیار کمک کننده و سازنده باشد.

احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به اینکه ۱۹۱ روز تا پایان کار شورای شهر رشت زمان باقی مانده است اذعان کرد: از رؤسای کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تقاضا دارم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری را با یک نگاه کارشناسانه در موعد مقررمورد بررسی قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :