کاشف اسرار-کمتر از ۵۰ روز از انتصاب سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی می گذرد و در طول این مدت تلاشهای ” سید مهدی نقوی ” منجر به حفظ آرامش فضای سازمان و پیشبرد صحیح اهداف و ماموریت  تعیین شده برای آن سازمان بوده است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از خزر آنلاین،انتصاب وی که مدیری با تجربه از داخل مجموعه مناطق آزاد است با استقبال و رضایت کلیه ذی نفعان همانند سرمایه‌گذاران، شهروندان منطقه، فعالان اقتصادی و کارافرینان، رسانه های ملی، استانی، مدیران مرتبط استانی و شهرستانی مواجه گشت.

پیش برد پروژه اتصال خط راه آهن به بندر کاسپین که با سرعت مناسبی در حال اجراست، جذب سرمایه گذاران جدید داخلی و خارجی و رشد شاخص های اقتصادی و تعیین تکلیف برخی پروژه های راکد نشان دهنده تاثیر این همکاری و تعامل بر فضای حاکم بر سازمان منطقه آزاد انزلی است.

اما در این بین ظاهرا معدود افرادی هستند که از این فضای آرام، همدلی و تمرکز بر کار رنج می برند و گاه و بی گاه به روش های نخ نما شده شان با تیغ قومیت گرایی، سر دادن وامصیبتای از حجم تغییرات مدیریتی، آن هم از طریق آیدی های فیک و ادرس های اینترنتی جعلی  سعی می کنند تا فضای مدیریتی جدید منطقه را که تنها بر کار و تلاش تمرکز کرده است را خدشه دار کنند.

فارغ از اینکه هر مدیری با رعایت منافع سازمان مطبوع خود حق انتخاب مدیران زیر مجموعه خود را دارد اما باید گفت که برخلاف برخی از ادعاهای مطرح شده، مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد انزلی تا بدین جای کار حکم دیوان عدالت اداری کشور در خصوص نحوه پرداخت حقوق ماموران را اجرا کرده است.

این امر منجر به پایان کار و بازگشت اکثر نیروهای مامور به این سازمان به ادارات متبوع خود شد و با پایان ماموریت مدیران مامور به سازمان،  تعدادی از نیروهای مجرب و جوانان متخصص از بدنه سازمان در پست های مدیریتی خالی منصوب شده اند.

آیا در ماههای پایانی دولت تدبیر و امید، برخی از افراد غیر مسئول و در سایه که سودای دخالت مجدد در مدیریت منطقه آزاد انزلی را در سر می پرورانند و یا معدود افرادی که با اجرای حکم دیوان عالی کشور و انتصابات جدید منافع مفروض خود در منطقه را از دست داده اند از ناراضیان وضعیت آرامش حال حاضر سازمان منطقه آزاد انزلی هستند ؟

آیا این افراد سعی می کنند با هیاهو، ارسال اطلاعات نادرست به افراد دل سوز ،  فضا سازی تخریبی و تحریک نمایندگان استان، ثبات اقتصادی و آرامش به دست آمده در این فضا را به چالش کشیده تا از گل آلوده شدن این آب، ماهی خود را صید کنند.

پیشنهاد این است که مدیریت منطقه آزاد انزلی با توجه به خروجی موفق عمل کرد  کوتاه مدت خود هم چنان با تمرکز بر اجرای سریع طرح ها به تلاش ها و برنامه ریزی های خود برای تحقق اهداف ادامه داده وبه این اقلیت حاشیه ساز که فرصت رانت خواری را از دست داده اند ،توجهی نکرده و تمام تلاش را برای اتمام پروژه ملی اتصال راه آهن به منطقه آزاد و به سرانجام رساندن دیگر پروژه های اقتصادی، صنعتی و گردشگری معطوف کند تا منطقه آزاد انزلی همچنان به حرکت خود در مسیر توسعه  ادامه دهد/

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :