کاشف اسرار-نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص تغییر مجدد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه ظرف چهار ماهه اخیر این سومین تحول مدیریتی در این منطقه است که دولت در برنامه دارد، تأکید کرد: انتصاب سید مهدی نقوی به عنوان سرپرست سازمان فوق از سوی دبیر پیشین مناطق آزاد رخ داد و این در حالی است که سرپرست کنونی منطقه، از سال 92 در این سازمان مشغول به خدمت بوده و از حمایت فعالین بخش خصوصی و اهالی منطقه نیز برخوردار است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از خانه ملت،” احمد دنیا مالی ” با رد برخی شایعات در خصوص نقش آفرینی ” محمد باقر نوبخت در این فرآیند، تصریح کرد که علی رغم اینکه مدیرعامل سابق و برخی مدیران کنونی سازمان مزبور مورد تأیید معاون رییس جمهور می باشند، بعید می دانم،  نوبخت منافع ملی و استانی خود را فدای علایق دوستان خود نماید.

 وی  با بیان اینکه نخستین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انزلی که در سال 75، اقدام به ایجاد این سازمان و منطقه نمود با تشریح برخی ظرفیت ها و مزیت های منطقه آزاد انزلی در عرصه ملی و بین المللی اضافه کرد: شأن مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد انزلی در سال پانزدهم فعالیت خود مدیری با سابقه فعالیت در مناطق آزاد می باشد نه عزیزی که در محدوده جغرافیای مدیریتی استانی فعالیت می کند.

به گفته این مقام، با توجه به راهبردهای سیاست خارجی ایران در ارتباط با اوراسیا و چین، این منطقه و استان گیلان از نقش و ظرفیت های بی نظیری برای کشورمان در آینده نزدیک برخوردار می باشند.

دنیا مالی ” به مذاکرات خود با مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و تأکید مومنی بر بهره گیری از توان مندی های مدیریتی سازمان منطقه آزاد انزلی، اشاره کرد.

وی تأکید کرد: تغییر سه باره مدیرعامل به منظور سرعت بخشیدن به پروژه عمرانی اتصال این منطقه به خط ریل سراسری،که ظرف دو سال گذشته در عمل کمتر از 20 درصد پیشرفت فیزیکی نداشته،اماظرف دو ماه با تغییر مدل اجرای پروژه از سوی نقوی، به بیش از 40 درصد، آن هم فقط در قطعه محدوده منطقه رسیده است،در واقع مخالف با ادعای مطرح شده جهت سرعت بخشیدن به پروژه مزبور می باشد،به عبارتی چگونه ظرف زمان سه ماهه می توان پل ساخت، زیرسازی،روسازی و ریل گذاری کرد.

عضو کمیسیون عمران خانه ملت ،معتقد است : رفتار دولتمردان برای تغییر مجدد مدیریت منطقه آزاد انزلی، آشکارا علیه منویات مقام معظم رهبری است، که در سال جاری بر پشتیبانی و مانع زدایی از تولید تصریح نموده اند.

دنیا مالی ” افزود: تغییر مدیریت منطقه آزاد انزلی یعنی ضربه زدن به تعامل سازمان و فعالین بخش خصوصی که در قالب حمایت و همکاری دو جانبه ظرف دو ماهه گذشته بازتعریف شده،در نتیجه از دولت تدبیر و امید در آخرین روزهای خدمت خود، مجدانه توجه به دغدغه های مردم و مجاهدین اقتصادی کشورمان در عرصه جنگ اقتصادی کنونی، را خواستارم./

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :