کاشف اسرار-کاشف اسرار-موکب مردمی خدام العتره شهرستان رشت برای دومین سال متوالی از امروز مقارن با روز اول ماه مبارک رمضان با راه اندازی پویش «برکت سفره های سحری» ،نسبت به پخت و توزیع روزانه 1 هزار پرس غذای گرم از زمان افطار تا ساعت 23 در محل مهمان سرای المپیک واقع در ابتدای بلوار منظریه و نامجو اقدام کرد

به گزارش کاشف اسرار،علی رضا قانع صومعه سرایی ” از کارکنان جوان شهرداری رشت و مداحان اهل بیت علی (ع) مدیریت اجرایی این موکب بر عهده دارد و فعالین در قسمت پخت و توزیع، به صورت کامل پروتکل های بهداشتی حضور دارند .

موکب خدام العتره با بیش از ۲۰۰ عضو از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده که هر ساله هم زمان در ایام اربعین با اعزام تعدادی از کارکنان شهرداری رشت و هم چنین تعدادی از فعالین فرهنگی و اجتماعی استان گیلان با استقرار در ورودی کربلا به زائران اباعبدالله(ع) خدمت رسانی کرد ولی به دلیل شیوع کرونا، از سفر و خدمت گذاری در این ایام محروم شد.

فعالیت موکب خدام العتره به این حد بسنده نمی شود به طوری که با حمایت خیرین در مناسبات مختلف و اعیاد گوناگون در سطح شهر خدماتی را نیز ارائه می دهد. حتی در سیل معمولان هم در کنار مردم سیل زده حضور داشت .

پویش «برکت سفره های سحری» ،راه اندازی و استمرار این پویش مردمی در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه،جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر در جریان شیوع کرونا،است.

موکب مذکور با کمک خیرین و مردم روزه دار اقدام به راه اندازی پویش «برکت سفره های سحری» کرده است و هر روز 1 هزار پرس غذای گرم ویژه وعده سحری طبخ و بین جامعه هدف توزیع می شود.

یک چهارم این غذاها بین پاکبانان روزه دار شیفت شب که امکان بهره مندی از سفره سحری در کنار خانواده برای آنان میسر نیست،توزیع می شود،

بخشی از غذاها توسط ۴۰ گروه جهادی شناسایی شده در حاشیه شهرها بین خانواده های نیازمند توزیع می شود،ضمن این که برای جلوگیری از ازدحام،امسال غذا به مراجعین حضوری عرضه نمی شود.

گفتنی است تعدادی از کارکنان شهرداری رشت و تعدادی از فعالین فرهنگی و اجتماعی شهرستان رشت هر روزه نسبت به پخت و توزیع غذا اقدام می کنند به شرح ذیل است:

کارکنان شهرداری رشت:علی رضا قانع صومعه سرایی–پیمان ذاتی-علی خانواده محجوب-جواد شهند–محمود شاهین و سعید بشری / فعالین فرهنگی و اجتماعی: یوسف مقدم-بهنام حقی-محمد تجدد.خلیل اخوان اصغری / مرتضی ورزل دوست

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :