کاشف اسرار-استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت استقرار صنایع تبدیلی و پیشرفته (های‌تک) و نیز برنامه‌ریزی برای رشد و ارتقاء سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی گفت: لازم است از کریدور چین – اکتائو – کاسپین برای ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی استفاده ای شایسته شود.

  به گزارش کاشف اسرار، ارسلان زارع “امروز (یکشنبه) در آیین معارفه رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی که با حضور مشاور رئیس‌ جمهوری و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور برگزار شد؛ به نقش اثر گذار مناطق آزاد در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت به ویژه مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: این مناطق باید در سایه انجام برنامه‌ریزی، علاوه بر تلاش برای تحقق اهداف سند چشم‌ انداز، راه گشای برنامه های توسعه ای نیز باشند. 

این مقام بر لزوم برنامه ریزی و تلاش مستمر برای استفاده بیشتر از همه ظرفیت های موجود منطقه آزاد، ارتقاء میزان سرمایه گذاری داخلی و خارجی و نیز استفاده از کریدور چین، اکتائو، کاسپین به‌ منظور جا به جایی بار بین چین و ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی تأکید کرد.

زارع ” افزود: اهتمام جدی به تکمیل زیر ساخت‌ های تجاری از جمله سرد خانه و انبار سر پوشیده در کاسپین از موارد مورد انتظار است. 

وی اعتقاد دارد : باید بین بنادر کاسپین و انزلی در رقابت با بنادر سایر استان‌ها، هم‌افزایی و هم‌پوشانی وجود داشته باشد چرا که به توسعه استان گیلان می انجامد.

نماینده عالی دولت در گیلان به شعار راهبردی سال‌جاری تحت عنوان تولید؛ پشتیبانی ها و مانع‌ زدایی‌ها نیز اشاره و بر ضرورت توجه به دغدغه های فعالان بخش خصوصی فعال در منطقه آزاد و تکریم فزون تر آنان بیشتر از گذشته تأکید کرد.

  زارع ” با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و آسیب های جدی وارده به صنعت گردشگری، خاطر نشان کرد: پر واضح است که با واکسیناسیون و غلبه بر کرونا، این صنعت دوباره جان می‌ گیرد و مبتنی بر این اصول؛ نباید از توسعه و تکمیل زیرساخت های آن غفلت شود. 

وی افزود: استفاده از ظرفیت گردشگری راهبردی‌ست که به‌عنوان مکمل بخش تولید و تجارت برای رونق بخشی به فعالیت‌های دارای ارزش افزوده در منطقه آزاد انزلی باید دنبال شود. 

این مقام شتاب در راه اندازی شهرک شماره ۳ انزلی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: استقرار واحدهای صنایع تبدیلی و البته حمایت و پشتیبانی از صنایع های‌تک ( High-Tech ) گامی برای نقش آفرینی در اقتصاد جهانی است. 

زارع ” در خاتمه سخنانش همچنین از تلاش ها و خدمات مدیرعامل سابق و نیز سرپرست سازمان به جهت پیشبرد برنامه های توسعه ای ترسیم شده در منطقه آزاد انزلی قدردانی و برای مدیرعامل جدید آرزوی موفقیت کرد.

در پایان این مراسم علی اوسط اکبری مقدم به عنوان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی معرفی شد

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :