کاشف اسرار- رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت در تشریح اقدامات انجام شده در سال ۹۹ اظهار داشت: اقدامات سازمان فاوا در سه بخش راه اندازی سامانه های جدید، ایجاد زیرساخت های مناسب برای ارائه ی سرویس های نوین و خدمات پشتیبانی و برپاداری سیستم ها صورت گرفته است.

به گزارش کاشف اسرار،روح اله یزدانی ” امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد: سامانه ی تبدیل دِین شهرداری جهت شفاف سازی اطلاعات، سامانه ی اطلاع رسانی پیامکی و سامانه ی “ایده” جهت ایجاد تعامل دوسویه با شهروندان و سامانه ی تحت وب، جهت ثبت شکایات مردمی، در سال ۹۹ توسط سازمان فاوا راه اندازی شده اند.

وی به عقد قرارداد سامانه ی کنترل پروژه های عمرانی و پیگیری و همکاری در راستای راه اندازی اپلیکیشن دوباره جهت مدیریت درخواست های جمع آوری پسماند خشک شهروندان و اپلیکیشن جیب به منظور ارائه ی خدمات پرداخت الکترونیک اشاره کرد و آن را اقدامی دیگر از سوی سازمان فاوا در بخش راه اندازی سامانه ها برشمرد.

این مسئول، اتصال کلیه ی مناطق و سازمان های شهرداری به شبکه ی دولت، راه اندازی زیرساخت ویدئو کنفرانس جهت برگزاری جلسات آنلاین، ایجاد زیرساخت و دسترسی های لازم جهت دورکاری پرسنل و برنامه ریزی و هماهنگی جهت ایجاد زیرساخت فیبر نوری در سطح شهر را از مهم ترین دستاوردهای سازمان در بخش زیرساخت اعلام کرد.

یزدانی،یاد آور شد: عقد قرارداد با اپراتورهای تلفن همراه در ۹ نقطه ی جدید جهت توسعه ی ارائه ی خدمات به شهروندان، ارتقای تجهیزات سخت افزاری، تهیه ی لایه های مختلف نقشه و به روزرسانی نقشه ی مورد استفاده ی مناطق پنجگانه ی شهرداری رشت از اقدامات سازمان در سال ۹۹ و حوزه ی زیرساخت بوده است.

وی با اشاره به ایجاد فیبر نوری در سطح شهر ابراز داشت: در این خصوص حفاری و داکت گذاری به متراژ ۱۰۰ کیلومتر در سطح شهر صورت گرفته و زیرساخت ارتباط با پهنای باند مناسب و پایدار با اولویت اتصال ساختمان های شهرداری و سازمان های وابسته جهت ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان ایجاد شد.

رییس سازمان فاوا شهرداری رشت به ارائه ی خدمات پشتیبانی و بر پاداری سیستم ها به سیستم های یکپارچه ی شهرسازی مناطق، سیستم حسابداری شهرداری رشت و سازمان های وابسته ، سامانه ی حقوق و دستمزد و سامانه ی منابع انسانی اشاره کرد .

یزدانی ” در پایان، گفت: پشتیبانی و برپا داری پرتال شهرداری رشت و سازمان های وابسته و سایر سامانه های مورد استفاده حوزه های مختلف شهرداری از دیگر پروژه های اجرا شده در سالی که گذشت می باشد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :