کاشف اسرار-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه‌ و بودجه کشور با بیان این که سهمی از بودجه نظام سلامت کشور به جهت جبران عقب‌ماندگی‌های بهداشت و درمان به استان اختصاص‌ یافته است، گفت: لازم است هم چنان نگاه سازمان برنامه و بودجه به این خطه به لحاظ وضعیت موجود ویژه‌ تر باشد.

به گزارش کاشف اسرار،ارسلان سالاری درود خانی” روز دوازده اردیهشت ماه جاری با حضور در سازمان برنامه‌وبودجه کشور با “رضا عوض پور ” دیدار و گفت‌گو کرد.

وی با تقدیر از برنامه‌ریزی‌ ها و هدایت بودجه کلان کشور به حوزه سلامت، اظهار کرد: طی دو سال اخیر روند بودجه‌ریزی و بودجه‌ بندی کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا به سمت تقویت بنیان نظام سلامت کشور کشیده شده که این نگاه سازمان برنامه‌ و بودجه قابل‌ تحسین است.

این مسئول بیان این که گیلان به جهت عقب‌ماندگی‌های عدیده و پرشمار ، نیازمند دریافت اعتبارات بیشتری از بودجه نظام سلامت هست، افزود: اگرچه سهمی از بودجه نظام سلامت کشور به جهت جبران عقب‌ماندگی‌های بهداشت و درمان گیلان به این استان اختصاص‌ یافته است،اما لازم هست همچنان نگاه سازمان برنامه به گیلان به لحاظ وضعیت موجود ویژه‌ تر باشد.

سالاری درود خانی ” بر ضرورت در نظر گرفتن بسته‌های سلامت‌محور یارانه‌ای از قبیل اعتبارات تملیکی، تخصیصی و بودجه‌ای سالانه برای مردم استان های کم برخوردار نظیر گیلان تاکید کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :