کاشف اسرار-استاندار گیلان سد پلرود در شهرستان رودسر را پروژه ای با اهمیت در تامین آب آشامیدنی، کشاورزی، صنعتی و در آینده تولید برق عنوان و با تاکید بر لزوم افزایش تجهیزات لجستیکی برای شتاب در تکمیل سد، گفت: همه دستگاه‌های ذی ربط باید برای بهره‌مندی مردم شرق گیلان از این پروژه ماندگار دولت، جدیت داشته باشند.

 به گزارش کاشف اسرار، ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از روند ساخت و تکمیل سد مخزنی پلرود شهرستان رودسر ، این پروژه را از جمله مهمترین پروژه‌های عمرانی در دست اجرای استان دانست.

وی اظهار داشت: این سد به سبب ثمربخش بودن برای مردم در تامین آب آشامیدنی، کشاورزی، صنعتی و در آینده تولید برق؛ از اهمیت خاصی برخوردار است. 

این مقام به پیگیری های صورت گرفته در جهت تأمین اعتبار مورد نیاز برای بهره‌برداری در سال جاری اشاره و خاطر نشان کرد: با رفع مشکلات روند احداث این سد و افزایش ماشین آلات، شاهد شتاب دو برابری پیشرفت فیزیکی سد پلرود  در هفته های پیش رو خواهیم بود. 

زارع ” بر اساس نظر مشاور طرح ابراز امیدواری کرد که تا پایان خردادماه امسال، زمینه آب گیری آزمایشی این سد فراهم شود.

 وی به حجم ۱۳۲ میلیون مترمکعبی مخزن سد پلرود و حجم تنظیمی بالغ بر ۲۰۴ میلیون مترمکعبی اشاره و آن را برای کشاورزان و سایر بهره برداران گیلان حائز اهمیت ارزیابی کرد و گفت: بر این مبنا، کیفیت و دقت اجرای سد نباید تحت الشعاع سرعت قرار گیرد،

استاندار با اذعان بر این که هر چند که باید تلاش مضاعفی صورت گیرد تا عقب ماندگی زمانی جبران بشود،   ادامه داد: با نظارت های دستگاه‌های متولی و تلاش برای تسریع در بهره‌برداری ، امیدواریم از جمله پروژه‌های ماندگار دولت تدبیر و امید برای مردم عزیز باشد.

به گفته زارع” سد مخزنی پلرود یکی از طرح های بزرگ تامین آب استان است که با هدف تنظیم آب رودخانه پلرود بعنوان دومین رودخانه بزرگ گیلان و استفاده از آن جهت تامین نیاز آبی بالغ بر ۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی منطقه (پلرود و شلمان رود) اجرا می شود.

وی ابراز کرد : با اجرای طرح مخزنی پلرود، علاوه بر تامین آب باغ های چای، نیاز آب شرب هشت شهر شرق گیلان از جمله لنگرود، رودسر، چابکسر، کلاچای، املش، کومله، واجارگاه و رحیم‌آباد به میزان ۴۰ میلیون متر مکعب در سال تأمین می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان، یاد آور شد :  عملیات اجرایی این پروژه از فروردین ماه سال ۱۳۸۹ آغاز و پیشرفت فیزیکی آن تا زمان حاضر ۷۵ درصد عنوان شده است.

در جریان بازدید امروز ” زارع ” از ساخت و تکمیل سد پلرود، شماری از مردم منطقه و روستاهای اطراف نیز مشکلات خود در زمینه تملک اراضی از سوی شرکت آب منطقه ای گیلان را با استاندار در میان گذاشتند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :