کاشف اسرار-سخن گوی سازمان غذا و دارو ایران از واکسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای ۸۰ سال خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و ۷۰ سال و ۶۵ سال انجام بشود.

به گزارش کاشف اسرار، کیانوش جهان پور دوشنبه شب در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی با اعلام این خبر افزود: بعد از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ یا ۶۴ سال فاز دو تمام می‌شود و وارد مرحله فاز سوم تزریق واکسن کرونا می‌شویم که گروه‌ها و اقشار بیشتر جامعه را در بر خواهد گرفت.

وی متذکر شد : تا امروز بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن دارای مجوز مصرف اضطراری وارد کشور شده است، گفت: افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دُز آن در سراسر کشور تزریق شده است.

این مسئول ، متذکر شد : ۴ شرکت کاندیدای تولید واکسن اسپوتنیک وی در کشور هستند و ۳ شرکت به طرف روسی معرفی شده اند و شرکت چهارم هم در حال معرفی به شرکت روس است.

به گفته جها نپور ، دو شرکت ارزیابی مثبتی از زیر ساخت‌های فنی شان وجود داشته و یک شرکت وارد مدار تولید شده که ظرف چند هفته تا ۲ ماه آینده نخستین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی علیه کووید ۱۹ خواهد شد.

وی درباره واردات واکسن از طریق شرکت‌های خصوصی ، اظهار کرد : تا این لحظه بیش از ۳۵ شرکت خصوصی مجوز یا نامه‌های لازم را برای مذاکره و واردات واکسن انجام داده اند که شاید یک الی دو مورد از آنها توانسته باشند تا حداقل خرداد ماه توافقاتی را با برخی شرکت‌ها یا فروشندگان عمده واکسن در دنیا داشته باشند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ،در پایان تصریح کرد: اما تا این لحظه وارداتی از سوی شرکت‌های بخش خصوصی نداشته ایم و سازمان غذا و دارو ۳۵ مجوز موردی را صادر کرده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :