کاشف اسرار-رئیس شورای شهر رشت طی بازدیدی که به همراه دیگر اعضای شورا از پروژه تصفیه خانه شیرآبه سراوان داشت، اظهار کرد: قرار داد این پروژه در اسفند ماه سال ۹۵ منعقد شده بود اما تاکنون به مرحله بهره برداری نرسیده و اختلافاتی ما بین مجری پروژه و شهرداری رشت وجود دارد.

به گزارش کاشف اسرار،محمد حسین واثق کارگر نیا با بیان اینکه شرکت طرف قرار داد متعهد به خرید، نصب، راه اندازی و بهره برداری تجهیزات دستگاه تصفیه شیرآبه مطابق با استانداردهای زیست محیطی بود، افزود: این تصفیه خانه باید با ظرفیت سه لیتر در ثانیه به بهره برداری می‌رسید .

به گفته وی، بخش عمده این کار انجام شده، اما تا کنون به مرحله بهره برداری نرسیده و به واسطه اختلافاتی که بین شهرداری رشت و شرکت مجری وجود دارد این موضوع از طریق دستگاه قضا بررسی شد و در فروردین ماه سال جاری از طریق دادگستری استان گیلان مقرر شد که طی مدت زمان یک ماه مجری این پروژه نقشه طراحی، ساخت، استفاده و بهره برداری از تصفیه خانه را در اختیار شهرداری رشت قرار دهد.

رئیس شورای شهر رشت به مکاتبات شهرداری رشت با شرکت آب و فاضلاب و اداره کل محیط زیست گیلان پیرامون وضعیت تصفیه خانه شیرآبه سراوان اشاره کرد و گفت: میزان آلایندگی و ظرفیت تصفیه خانه را در دو دوره آزمایشی کارکرد مورد استعلام قرار گرفت.

واثق کارگر نیا ،خاطر نشان کرد : با توجه به استعلام انجام شده در فروردین ماه سال جاری، اداره کل محیط زیست گیلان آیتم‌های تصفیه را طی مدت زمانی ۴۷ روز تایید نکرده است.{این اتفاق درحالی رخ می دهد که این تصفیه خانه شهریور ۹۹ توسط شهرداری رشت افتتاح شده بود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :