کاشف اسرار-سرپرست شهرداری رشت، با تاکید بر لزوم آمادگی در برابر حوادث، غافلگیری در زمان وقوع بحران را بی معنا و غیر قابل توجیه خواند و نوار حفاری عرضی را خط قرمز شهرداریها عنوان کرد

به گزارش کاشف اسرار ” ، ” علی بهارمست ” طی سخنانی ظهر امروز در جلسه ستاد بحران شهرداری رشت با محوریت رفع بحران آبگرفتگی معابر سطح شهر رشت که با حضور معاونین، مدیران مناطق و رؤسای سازمان های شهرداری رشت برگزار شد.اظهار کرد : به دلیل رسوب گذاری برخی از شبکه های فاضلاب شهر رشت در زمان بارش باران با پس زدگی آب مواجه هستیم.

وی ادامه داد :ارائه آموزشهای لازم به پاکبانان جهت حفاظت از ورودی شبکه هدایت آبهای سطحی قبل از شروع فصل بارندگی و رفع مشکل نقاط آبگیر از اهمیت بالایی برخوردار است.

این مسئول ، گرفتگی درب منهول های فاضلاب با زباله را یکی از علل آب گرفتگی در زمان بارش باران عنوان کرد و اذعان داشت: در برخی موارد ظرفیت شبکه آبهای سطحی مناسب بوده اما موانع سد راه درب منهول ها منجر به آبگرفتگی می شود.

بهارمست ، تاکید کرد :به همین دلیل مناطق شهرداری رشت باید نسبت به شناسایی منهول ها و رفع گرفتگی درب منهول های مسدود شده اقدام نمایند و در این رابطه، هر گونه کوتاهی سهل انگاری محسوب شده و قابل چشم پوشی نخواهد بود.

وی شناسایی درختان خطر آفرین، سر زنی و هرس درختان را از اقدامات ضروری عنوان نمود و بیان داشت: جهت پیشگیری از سقوط درختان و سرشاخه های آنها و جلوگیری از پیامدهای احتمالی، عملیات اجرایی هرس، ایمن سازی درختان خطر آفرین معابر شهری می بایست از هم اکنون و پیش از شروع بارندگی پائیز انجام شود.

سرپرست شهرداری رشت ” توجه به حفاظت و ایمنی کارگران در زمان بحران و بارندگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید لباس مناسب در اختیار کارگران قرار گیرد و مسئولین نیز جهت سرکشی و نظارت بر عملکرد اکیپ های عملیاتی از لباس فرم و متحدالشکل استفاده نمایند تا برای شهروندان قابل شناسایی بوده و حضور مسئولین در صحنه موجب دلگرمی شهروندان گردد.

بهارمست ” نوار حفاری عرضی را خط قرمز شهرداریها عنوان نمود و افزود: ترمیم نوار حفاری و لایروبی شبکه فاضلاب از اقداماتی است که باید تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ بشود..

وی با اشاره به لایروبی رودخانه ها خاطر نشان کرد: لایروبی رودخانه ها به منظور جلوگیری از آبگرفتگی و رفع سیلاب های احتمالی در فصول بارندگی لازم و تسهیل کننده است اما برطرف کننده مشکل نیست و آنچه که تاثیر گذار است، دبی پایین آب رودخانه ها می باشد.

تعمیر و آماده سازی ماشین آلات سبک و سنگین ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت، آمادگی و لزوم حضور به موقع اکیپ های امداد رسان به شهروندان در زمان بحران و ایمن سازی پایه های روشنایی در معابر و پارکها از دیگر موضوعاتی بود که مورد تاکید سرپرست شهرداری رشت قرار گرفت.

در این جلسه معاونین و مدیران شهرداری رشت به بیان موانع و مشکلات موجود در حوزه مربوطه پرداختند و راهکارها و نقطه نظرات خود را جهت رفع معضلات ارائه کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :