کاشف اسرار- سرپرست اداره کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه باید در خصوص معلولین در جامعه فرهنگ سازی شود از فعالیت ۱۰۳ مرکز توانبخشی غیر دولتی در استان خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،سید مهدی خدمت بین دانا ” در دیدار با نمایندگان تشکل های معلولین ،ضمن خیر مقدم و تقدیر از نمایندگان تشکل های معلولین که در راستای خدمت رسانی به جامعه هدف بهزیستی تلاش می کنند اظهار کرد: برای حضور معلولان در جامعه باید بستر سازی مناسب صورت گیرد و فرهنگ این حضور در بین مردم نهادینه شود .

وی افزود : افراد دارای معلولیت خاص جز دسته ای از جامعه محسوب می شوند که به جهت شرایط خاصی که دارند نیازمند توجه ویژه می باشند .

این مسئول با بیان اینکه باید در خصوص معلولین در جامعه فرهنگ سازی شود ، اضافه کرد : نهادهای اجرایی نیز باید برای سهولت حضور معلولان جسمی و حرکتی در اجتماع بستر سازی مناسب را انجام دهند و زمینه کار برای  معلولین باید پایدار باشد.

خدمت بین دانا،خاطر نشان کرد :  ۱۰۳ مرکز توانبخشی غیر دولتی در استان داریم که خدمات آموزشی روزانه آنان در بخش سالمندان ، بیماران روانی ، اتیسم و … است و حداقل ۱۰ هزار نفر به این خدمات نیاز دارند .

وی در پایان اذعان داشت : باید در سطح جامعه در خصوص حمایت و حضور معلولان جسمی ، حرکتی فرهنگ سازی شود و همچنین باید روح امید را در جامعه معلولان بدمیم تا این عزیزان بتوانند به خودباوری و استقلال برسند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :