کاشف اسرار-استاندار گیلان بر ضرورت اهتمام فرمانداران و مدیران مربوطه برای خروج شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی از شرایط پرخطر تأکید و اتاق اصناف استان را مکلف کرد که بر اجرای مصوبه الزام واحدهای صنفی به تزریق سه دوز واکسن، نظارت جدی و قانونمند کند.

به گزارش پایگاه خبری کاشف اسرار، اسدالله عباسی امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تبریک اعیاد شعبانیه ، به وضعیت کنونی گیلان در حوزه کرونا اشاره کرد .

وی گفت: خوش بختانه شاهد کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در گیلان هستیم و امیدواریم این روند استمرار داشته باشد.

این مقام با بیان اینکه چند شهرستان گیلان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند ، به فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مرتبط تکلیف کرد ضمن واکاوی دلایل تداوم بیماری ، با اتخاذ تدابیر لازم  موجبات کاهش سیر ابتلا به بیماری و نیز افزایش میزان واکسیناسیون را فراهم آورند.

عباسی، صیانت از جان افراد جامعه را الزامی اخلاقی و حقوقی برای مسئولان دانست و گفت: درصورتی که وضعیت قرمز کرونایی برخی شهرستانها استمرار یابد، مجبور به اعمال محدودیت ها هستیم. 

وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ضرورتی غیر قابل انکار خواند و افزود: مدیران ، استادان حوزه و دانشگاه ، فعالان حوزه فرهنگ و رسانه و دیگر افراد تاثیر گذار جامعه باید بکوشند تا از عادی انگاری ها و نیز رفتارهای پر خطر ، جلوگیری به عمل آید.  

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: تنویر افکار عمومی در خصوص مصونیت ناشی از واکسیناسیون و نیز ارتقا‌ء سطح سلامت روانی در دوره پساکرونا از موضوعات مهمی‌ست که باید به آن توجه شود.  

عباسی، به استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه در تزریق واکسن و  نیز ارائه آموزش های لازم و اقناع افکار عمومی برای انجام واکسیناسیون تأکید کرد.

 استاندار گیلان افزایش نشاط عمومی و توجه به بهداشت روانی را نیاز امروز جامعه خواند و گفت: دستگاه های متولی باید برنامه ای هدف مند در این خصوص ارائه دهند.

عباسی با تاکید بر لزوم نظارت بر عملکرد بیمه های پایه و تکمیلی در جبران هزینه های ناشی از کرونا ، روشن گری در این خصوص و همچنین فشارهای وارده بر کادر ایثارگر درمان را موارد مهمی ذکر کرد که باید به جامعه اعلام شود.

وی به الزام ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر تزریق سه دوز واکسن و اخذ کد (QR Code) برای تمام واحدهای صنفی اشاره کرد و خواستار نقش آفرینی پر رنگ تر اتاق اصناف گیلان در اجرای این مهم شد .

این مقام با بیان این که در صورت عدم توجه واحدهای صنفی به این مصوبه ، برابر قانون با متخلفان برخورد شود، بر لزوم تسریع در اجرای پروژه های محرومیت زدایی حوزه بهداشت تاکید کرد.

 در این جلسه که فرمانداران سراسر استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند ، هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :