کاشف اسرار-رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: در زمینه جذب سرمایه گذار داخلی خوشبختانه موفق به جذب ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان سرمایه شدیم که بیانگر رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه بوده و در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی نیست ۵۲ میلیون دلار جذب شد.

علی اوسط اکبری مقدم ” طی سخنانی در نخستین جلسه شورای اداری سال ۱۴۰۱ سازمان منطقه آزاد انزلی با تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان از اقدامات اعضای ستاد خدمات سفر و پرسنل سازمان متبوع خود به منظور فعالیت شبانه روزی و میزبانی از گردشگران نوروزی تقدیر به عمل آورد .

وی گفت: میزبانی از بیش از یک میلیون گردشگر در فاز تجارت و گردشگری که منطقه آزاد انزلی را به عنوان مقصد سفر خود برگزیدند با توجه به زیرساخت‌های موجود بسیار کار دشواری است و این امر با همت شبانه روزی به خوبی انجام شد.

این مسئول با اشاره به رعایت اصول اداری با بیان نکاتی از امیرالمومنین علی علیه السلام گفت: نپرداختن به اصول اساسی و نپرداختن به اصول منتسب به جامعه و سازمان، پرداختن به فروعات، به کارگیری افراد فاقد دانش و تخصص و کنار گذاشتن افراد معتقد، متخصص و با دانش از امور، جامعه و سازمانهای مختلف را دچار فساد و تضعیف عملکرد کرده و این نکات بنابر فرموده امیرالمومنین علی علیه السلام باید در جامعه اسلامی رعایت شود.

اکبری مقدم ” با اشاره به عملکرد سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه اقتصادی در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته در شاخص‌های مختلف از جمله صادرات کالا ۲۰ میلیون دلار محقق شد که نسبت به سال قبل خود ۲ درصد رشد داشته و در زمینه صادرات مجدد نیز ۲۶۰ میلیون دلار محقق شد که در این زمینه نیز ۵۴ درصد رشد ثبت شده در زمینه صادرات به سرزمین اصلی هم ۲۴۳ میلیون دلار ثبت گردیده که نسبت به مدت مشابه بیانگر رشد ۱۶ درصدی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه جذب سرمایه گذار داخلی خوشبختانه موفق به جذب ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان سرمایه شدیم که بیانگر رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه بوده و در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی نیز ۵۲ میلیون دلار جذب شد.

مدیر عامل سازمان توجه به واحد‌های فناور و نوآور و تقویت اقتصاد دانش بنیان را در سال ۱۴۰۱ یکی از مهمترین ماموریت‌های سازمان متبوع خود دانست و بیان کرد: خوشبختانه در این بخش در سال ۱۴۰۰ بالاتر از عدد در نظر گرفته شده ۵۹ واحد دانش بنیان ثبت و فعالیت خود را آغاز کرده و قطعاً در سال ۱۴۰۱ فعالیت واحدهای دانش بنیان گرایش واحدهای تولیدی و صنعتی به سمت فناور و نوآور و دانش‌بنیان افزایش می‌یابد.

اکبری مقدم، اولویت‌های اصلی سازمان متبوع خود را اتصال خط ریلی به مجتمع بندری کاسپین، ایفای فعال در ارتباط با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، جذب سرمایه گذاران جدید و توسعه سرمایه‌گذاری‌های موجود اعلام کرد .

وی گفت: با توجه به چالش‌های پیش روی سازمان در حوزه‌های درآمدی باید به دنبال تأمین منابع درآمدی پایدار برای منطقه به منظور اجرای طرح‌های زیرساختی و توسعه‌ای در راستای تداوم روند رو به رشد منطقه باشیم و در این مسیر تمامی معاونت‌ها و مدیریت‌های سازمان به عنوان مدیرانی کارآفرین باتکیه بر شیوه مدیریتی بهبود مستمر در کنار یکدیگر عمل نمایند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان در پایان تکریم ارباب رجوع، ارتقای جایگاه سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح منطقه، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی و اقتصادی و توجه به شیوه‌های نوین جذب سرمایه گذار و افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری را از دیگر ماموریت‌های معاونت‌های مختلف دانست .

اکبری مقدم، تاکید کرد: به منظور سرعت بخشیدن در اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی معاونت عمران و اقتصادی سازمان برای هر یک از پروژه‌ها یک نفر را به عنوان ناظر پروژه تعیین کرده و بر اساس جدول زمان بندی مشخص پروژه‌ها اجرا و تکمیل شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات برخی پروژه‌ها برطرف شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :