کاشف اسرار-نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید اینکه نظارت بر عرضه کالا مطابق با قیمت مصوب، با جدیت دنبال می‌شود، گفت:  باید زمینه ای فراهم آید که زنجیره تولید تا عرضه برای ایجاد تعادل در قیمت ها، بررسی شود تا مردم برای تهیه اقلام مورد نیاز خود در همه ایام از جمله ماه مبارک رمضان، نگرانی نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،اسدالله عباسی عصر امروز دوشنبه در دومین روز از ماه مبارک رمضان از بازار بزرگ شهر رشت و چند فروشگاه عرضه اقلام اساسی و نانوایی، به صورت سرزده بازدید و از نزدیک، با فروشندگان گفت وگو و از مردم، میزان رضایت آنان از عرضه کالا را پرس و جو کرد که از جمله گلایه های مردم کمبود و گرانی ” شکر بود.

وی که با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و شماری از رئیسان سازمان‌ها و مدیران کل دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار ( مدیران کل تعزیرات حکومتی، صمت، جهاد کشاورزی و نائب رئیس اول اتاق اصناف مرکز استان )بازدید کرد ،بر لزوم بررسی عرضه کالاها به مردم مطابق با قیمت مصوب تاکید کرد.

این مقام ،خطاب به رئیسان سازمان‌ها و مدیران کل دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار،اولتیماتوم داد : باید زمینه ای فراهم شود مردم برای تهیه اقلام مورد نیاز خود در همه ایام از جمله ماه مبارک رمضان، نگرانی نداشته باشند و در صورت مشاهده تخطی از این امر، با فرد یا صنف خاطی، مطابق با قانون برخورد شود.

عباسی با اشاره به تداوم بازرسی های میدانی مسئولان و اشاره به تاکیدش در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان بر این مهم، اظهار کرد: تأکید دارم که همه دستگاه‌های نظارتی و نهادهای متولی، در موضوع تنظیم بازار، ورود جدی داشته باشند تا مردم، با آرامش خاطر کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی با تصریح این که باید زمینه ای فراهم شود تا مردم برای تهیه اقلام، نگرانی نداشته باشند، هشدار داد: جلب رضایت شهروندان، امری با اهمیت است به ویژه آنکه در ماه مبارک رمضان، مردم برای این ماه کالاهایی را بیشتر مصرف می کنند که بایستی بر بازار، بیش از پیش، نظارت شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باید امور را برای مردم روان و آسان کنیم و کالاها با قیمت منطقی و مناسب در اختیار مصرف کننده قرار گیرد، تصریح کرد :  اقلام اساسی که مورد نیاز روز مره مردم به ویژه در ماه مبارک رمضان است، قیمت گذاری شده و در بازدید امروز، با دو واحد صنفی که شکر را گران تر می فروختند، از مجرای قانونی برخورد می شود.

عباسی با ابراز رضایت از کاسبان شریف بازار رشت و تصریح اینکه مسئولان متولی در صحنه هستند، گفت: لازم است گشت های تعزیزاتی از مکان های مختلف سرکشی کرده و اجازه ندهند افراد فرصت طلب سواستفاده کنند.

وی ،یاد آور شد: در خصوص چند قلم از اجناس دستور دادم مسئولان مربوطه، صبح فردا به میدان تره بار بروند و حلقه ها و زنجیره های تولید تا عرضه را بررسی کنند تا این قیمت متعادل و متوازن شود.

این مقام ،متذکر شد: نباید اجازه دهیم فرد یا افرادی در قالب کاسب یا صنف خاصی، مردم را با عرضه کالاهای نامرغوب و یا گران تر از حد متعارف، ناراضی کنند.

عباسی از شهردار رشت که زمان خاتمه بازدید استاندار حضور یافت ،خواست درخصوص رفع کاستی های بازار رشت از جمله افزایش روشنایی پیاده راه فرهنگی و ترمیم سنگ فرش آسیب دیده برخی از نقاط بازار و نیز رفع چاله و چوله های نقاط مختلف شهر اقدامات لازم را انجام دهد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :