کاشف اسرار-استاندار گیلان توسعه کشاورزی دانش‌بنیان با هدف افزایش کمی و کیفی تولیدات را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اهمیت مشارکت همه دستگاه‌های متولی برای تامین آب مورد نیاز گفت: پهنه‌بندی اراضی کشاورزی، مدیریت بهره‌برداری از چاه‌های موجود و نیز توجه به گزارش‌های هواشناسی برای آغاز کشت و زرع در استان مورد توجه باشد.

به گزارش پایگاه خبری کاشف اسرار، اسدالله عباسی ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه کمیته تخصیص آب استان، با اشاره به وجود محرومیت هایی در گیلان از جمله کمبود آب اظهار داشت: متاسفانه نعمت های الهی همچون جنگل و دریا، موجب شده بسیاری از نیازهای استان از انظار دور بماند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به فصل زراعت در استان، استفاده موثر و بهینه از همه ظرفیت ها و مدیریت در مصرف آب را امری ضروری خواند و افزود: تامین آب مورد نیاز کشاورزی و فراهم کردن آرامش روانی کشاورزان، وظیفه همه مدیران است و در این راستا باید دستگاه ها مشارکتی موثر داشته باشند و درصورت عدم همکاری هریک از نهادها ،گزارش آن سریعا اعلام شود.

این مقام، پهنه‌بندی اراضی کشاورزی، مدیریت بهره‌برداری از چاه‌های موجود و نیز توجه به گزارش‌های هواشناسی برای آغاز کشت و زرع در استان را امری مهم دانست و تصریح کرد: تصمیم گیری ها در این بخش باید کارشناسی ، عملیاتی و هدفمند باشد.

عباسی ،با تاکید بر لزوم توسعه کشاورزی دانش بنیان در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: باید با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان ، افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی را رقم زد.

وی استفاده از دانش تجربی کشاورزان صاحب‌ نظر در تصمیم‌ گیری‌های حوزه کشاورزی را ضرورتی غیر قابل انکار دانست و با اشاره به لزوم آگاهی بخشی به کشاورزان از آخرین تصمیمات عنوان داشت: ارائه گزارش های هواشناسی و همچنین آموزش و ترویج کشاورزی دانش‌بنیان از رسانه ها مورد تاکید است.

نماینده عالی دولت در گیلان ،به نقش رسانه ملی در اطلاع‌رسانی به کشاورزان نیز اشاره و تصریح کرد: به سبب کاهش نزولات آسمانی، طبق پیش بینی ها، فصل تابستان سختی را در پیش داریم که این مسئله باید به اطلاع مردم برسد .

عباسی با بیان اینکه همه مسئولان باید در کنار مردم باشیم ، دولت سیزدهم را دولتی مردمی و جهادی خواند و گفت: در دولت جهادی باید اقدامات هم جهادی و مردمی باشد.

وی با تاکید بر لزوم لایروبی انهار و سر دهنه ها، یاری گرفتن از بخش خصوصی و نیز دستگاه های حاکمیتی از جمله بسیج و سپاه را اقدامی کار آمد برای حل مشکلات کنونی عنوان کرد .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :