کاشف اسرار-استاندار گیلان، به قدمت یکصد ساله برخی بیمارستان‌ها همچون پورسینا و رازی رشت اشاره و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی احداث بیمارستان جایگزین با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به گیلان آغاز شده است.

اسدا…عباسی در حاشیه بازدید از مرکز مراقبت‌های پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ظرفیت ۱۲۰ تخت بیمارستانی، بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پروفسور سمیعی رشت و ساختمان در حال احداث دانشکده پزشکی مجتمع دانشگاهی سایت لاکان رشت که ۲۵ سال متوقف مانده بود و عملیات اجرایی آن با همت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و دولت سیزدهم آغاز شده، اظهار کرد: این مجموعه از سال ۱۳۷۵ معطل و بلاتکلیف مانده بود که از سال گذشته طی قراردادی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) روند عملیات اجرایی آن با جدیت آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طی بازه زمانی سه ساله باید این مجموعه تکمیل شود، گفت: در حال حاضر بخش سازه و مقاوم‌سازی در حال انجام است و براساس صورت وضعیت، پشتیبانی مالی می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پیش‌بینی مرکز مراقبت‌های پدافند غیرعامل در این سایت، افزود: مجموعه بیمارستانی ۴۰۰ تختخوابی مطلوبی نیز در نظر گرفته شده که نیمه‌تمام است و از منابع سفر رئیس جمهوری به گیلان، اعتبارات خوبی پیش‌بینی شده که روند احداث آن را شتاب می بخشد.

وی بر لزوم اهتمام جدی پیمانکاران برای تسریع در روند اجرایی پروژه نیز تاکید و تصریح کرد: دانشکده‌های پزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی و همچنین بخش های درمانی و تروما، ظرفیت بسیار اثربخش برای استان محسوب می‌شوند.

استاندار گیلان به قدمت یکصد ساله برخی بیمارستان‌ها همچون پورسینا و رازی رشت اشاره و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی احداث بیمارستان جایگزین با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهوری به گیلان آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در شاخص های بهداشت و درمان گیلان به وضعیت مطلوب و ایده‌آلی برسیم، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای گیلان و وجود پزشکان متخصص، باید با استفاده بهینه از این پتانسیل ها، از انتقال بیماران به مرکز کشور بی‌نیاز شویم.

عباسی افزود: در تلاشیم تا با تقویت بخش تخصصی و فوق تخصصی گیلان و امکانات درمانی، دغدغه‌های مردم در این خصوص را کاهش دهیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :