کاشف اسرار-سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: همه توانمندی‌ها و داشته های خودمان را وارد میدان کردیم تا این نگرانی ها در مورد حضور دانش آموزان در کلاس درس را به حداقل برسانیم.

   به گزارش کاشف اسرار ، محمد فائزی ” در گفتگو با خبر شبکه باران با اشاره به اهمیت حفظ سلامتی دانش آموزان و رفع نگرانی های اولیا، خاطر نشان کرد: مدیران مدارس در جریان هستند که باید ماسک در اختیار داشته باشند و به هر دلیلی که دانش‌آموز ماسک به همراه نداشت، حتماً این ماسک را تحویلش دهند.

وی افزود: تهویه هوا را در کلاس مدنظر داشتیم وگفتیم حتماً پنجره کلاس ها و در اتاق ها برای جابجایی هوا باز باشد و برای نظافت مدرسه تاکید کردیم که حتماً نظافت مدرسه در حد قابل قبولی انجام شود.

این مسئول با بیان اینکه مشکلات جزئی در مدارس ما وجود دارد، تصریح کرد: نظافت سرویس‌های بهداشتی را تاکید کردیم که مورد توجه مدیران مدارس باشد و این سرویس ها به صورت قابل قبول در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد. همچنین همه توانمندی‌ها و همه داشته های خودمان را وارد میدان کردیم که این نگرانی ها را به حداقل برسانیم تا دانش آموزان ما بتوانند فضای زنده، طبیعی و موثر مدرسه را تجربه کنند.
  
فائزی ، به نگرانی اولیا در مورد تعداد دانش آموز در برخی از کلاس ها اشاره کرد و افزود: در مورد کلاس های پر تعداد، خوش بختانه توانستیم این نوع کلاس ها را سامان دهی کنیم و انتظار ما این است که برای هر میزی که در یک کلاس در نظر گرفته شده  است، حداکثر دو دانش‌آموز بنشیند واگر ظرفیت دانش آموز بالاتر از این حد باشد،  مدیران مدارس تمهیداتی را اندیشه خواهند کرد که انشاالله این مشکل برطرف شود.

وی متذکر شد : خوش بختانه یک بسیج قابل توجهی از بازرسین اداره کل آموزش و پرورش و ادارات تابعه برای نظارت بر انتظارات خودمان در مدارس صورت گرفته است و در این روزها دغدغه اصلی ما همین نگرانی های اولیا در مدرسه است که حداقل انتظارات مربوط به حوزه سلامت در مدرسه را برای دانش آموزان فراهم نماییم.
  
   سرپرست اداره کل در مورد اینکه اگر اولیا شکایت یا گزارشی داشته باشند باید به کجا مراجعه نمایند، تصریح کرد: بازرسی ها بسیار جدی است، ضمن اینکه از دانشگاه علوم پزشکی به ما کمک می‌کنند و بخش معاونت سلامت اداره هم در این مورد فعال است.

فائزی، خاطر نشان کرد : سامانه shekayat.medu.ir ، تقریباً شبانه روزی است که اولیا از طریق این سامانه مشکلات را به ما گزارش می دهند و این قول را می دهیم که به محض دریافت گزارش ها در همان روز آنها را بررسی کنیم و از طریق این سامانه نیز به اولیای دانش‌آموزان خدمت ‌رسانی کنیم.


 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :