کاشف اسرار-فرماندار رشت اظهار داشت: در حرکت رو به جلوی جامعه، انتقاد سازنده و ارائه راهکار کارشناسی و عملی به عنوان دو اصل مهم در چارچوب رسالت حرفه ای مطبوعات باید در کنار هم مطرح شوند.

  به گزارش پایگاه خبری کاشف اسرار، حمید رضا امام پناهی در دیدار با اعضاء هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان ،به وظیفه سنگین این تشکیلات در زمینه سیاست گذاری حوزه رسانه و نقش اصلی آن در هدایت و حمایت از مطبوعات و رسانه ها،اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت امروز رسانه باید در راستای اغناء فکری و پاسخ به سوالات نسل جدید باشد.  

این مسئول با تاکید بر بیانات رهبری که راه مبارزه در جنگ ادراکی و شناختی دشمن را در جهاد تبیین دانسته اند، خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه، سربازان خط مقدم در جهاد تبیین هستند و ضرورت دارد تا با تشریح ابعاد مختلف جنگ تحمیلی اقتصادی دشمن، به بیان منصفانه انتقادات و ارائه راهکارهای مناسب به عنوان دو اصل اساسی در رسالت حرفه ای خود توجه ویژه نمایند. 

امام پناهی ” برای دست یابی به موفقیت بیشتر در این زمینه خواستار استفاده از توان نیروهای جوان،متعهد و مستعد در حوزه فرهنگ و خبر شد.  

وی با بیان اینکه نقد سازنده از جمله وظایف رسانه است، افزود: نقدی سازنده است که ضمن پرهیز از دامن زدن به مباحث تخریبی، با ارائه راهکار انگیزه لازم در برون رفت از مشکلات را در مخاطب ایجاد نماید.  

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تاکید بر این موضوع که امروز جو حاکم بر فضای مجازی قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست، ادامه داد: خانه مطبوعات به عنوان تشکیلاتی صنفی و غیر دولتی با محور قراردادن مباحث فرهنگی می تواند نقش غیر قابل جایگزینی را در هدایت و سمت دهی مثبت به فضای مجازی ایفا کند.

امام پناهی با تاکید بر ضرورت نگاه فراگیر مطبوعات و رسانه های محلی به موضوعات، گفت: مطبوعات و رسانه های گیلان با گذشت حدود 115 سال از چاپ نخستین نشریه در گیلان به نام خیرالکلام ، به پختگی لازم به عنوان ایفاگر نقش پل ارتباطی دوسویه بین مردم و دولت رسیده اند .

وی متذکر شد : مجموعه فرمانداری رشت و دستگاه های مسئول در حمایت از خانه مطبوعات گیلان به عنوان نماینده اصحاب رسانه این استان فرهنگ پرور تمام توان خود را به کار خواهند بست.

فرماندار،افزود: در راستای حمایت از رسانه های در قالب مصوبات کمیته برنامه ریزی، اعتبار لازم برای تجهیز و نوسازی ساختمان خانه مطبوعات گیلان منظور خواهد شد.

امام پناهی با تاکید بر ضرورت تلاش در رفع دغدغه اصحاب رسانه، گفت: رایزنی های لازم برای ارایه راهکار قانونی با هدف حل مشکل مسکن خبرنگاران در قالب طرح ملی مسکن صورت خواهد پذیرفت.

وی در پایان با اشاره به اهمیت شناساندن و معرفی توانایی و داشته های بارز فرهنگی گیلان به کشور، تاکید کرد: مجموعه فرمانداری شهرستان رشت و دستگاه های مرتبط آمادگی لازم برای کمک و همراهی موثر در برگزاری شایسته جشنواره جامع مطبوعات و رسانه های استان را دارند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :