کاشف اسرار-استاندار گیلان در خصوص تغییرات مدیران و استفاده از عاملان و بانیان وضع موجود اظهار داشت: همه موارد شناسایی شده و کسانی که بانیان وضع موجود بودند و عملکردشان ضعیف بوده، هیچیک روی کار نیستند و اگر کسانی هم هستند ، تا حدودی کارشان رضایت بخش بوده است.

به گزارش کاشف اسرار ، اسدالله عباسی امروز با حضور در رودسر و شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان، در جمع نمازگزاران،گفت: به فرمانداران و مسئولان مربوطه تکلیف کرده ام که از اراضی شالیزاری و روند کار کشاورزی، بازدید میدانی داشته باشند و به مشکلات کشاورزان، رسیدگی کنند.

وی اظهار داشت: ما در شرایطی دولت را تحویل گرفتیم که متاسفانه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و اسناد خزانه را استقراض کرده بودند.

 این مقام ،کاهش ارزش پول ملی، استقراض از بانک مرکزی و کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی را هم از دیگر مشکلات پیش روی دولت سیزدهم ذکر کرد و گفت: دولت باید در چنین شرایطی کشور را مدیریت می کرد در حالیکه روزانه صدها نفر از هم میهنان‌مان هم به علت شیوع کرونا و عدم تزریق واکسن جان خود را از دست می‌دادند.

عباسی شرایط کشورمان در حوزه مدیریت کرونا را در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا خوب توصیف و اضافه کرد: روزی به کشورمان حتی واکسن کرونا نمی دادند اما امروز کشورمان خود وارد عرصه ساخت و تولید واکسن شده است.

 وی ضمن تاکید بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا و رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی ادامه داد: همیشه دشمنان، بدخواهان و نااهلان تلاش دارند که دستاوردهای نظام اسلامی را ضعیف نشان دهند و دقیقا به همین خاطر بود که مقام معظم رهبری بحث جهاد تبیین را مورد تاکید قرار دادند.

 نماینده عالی دولت در استان به سفر پربرکت رئیس جمهوری مردمی به گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: دولت ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفت و این امر در طول ۴۳ سال انقلاب اسلامی سابقه نداشته که هزار میلیارد تومان نقدی را طی دو ماه به حساب دستگاه‌ها و پیمانکاران تزریق کنند.

 عباسی، با یاد آوری اینکه در بدو ورود به استانداری تمام طرح‌ها و پروژه‌ها تعطیل شده بودند و پیشرفتی نداشتند، افزود: در حال حاضر پروژه‌ای در گیلان نداریم که عملیات اجرایی آن متوقف شده باشد.

 وی از اختصاص۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه سد پلرود و ۳۸ میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه خانه طول‌لات خبر داد و گفت: برای تکمیل تصفیه خانه با توجه به اعتباراتی که تخصیص یافته، مشکلی وجود ندارد بنابراین تاخیر در روند ساخت آن پذیرفتنی نیست.

 استاندار،اضافه کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه آهن گیلان و پروژه آزادراه اختصاص دادیم تا با تکمیل فازهای دوم و سوم راه آهن در راستای تعامل تجاری با کشورهای همسایه، ارزآوری و اشتغال زایی حرکت کنیم.

 عباسی، خاطر نشان کرد: در جهت تحقق شعار تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در گیلان، ۷۵ میلیارد تومان اعتبار هم برای ایجاد دهکده دانش بنیان گیلان اعتبار اختصاص یافت.

 وی با بیان اینکه هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و سهم گیلان از این حیث تنها یک درصد است افزود: گیلان فارغ التحصیلان بسیار زیادی دارد و باید از نیروهای علمی خود بهترین استفاده برده شود.

این مقام از تخصیص یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات آب آشامیدنی خبر داد و اظهار داشت: سد سفید رود امسال با کاهش حجم قابل توجهی آب مواجه است بنابراین دستور دادیم برای مدیریت آب قرارگاه مرکزی در شهرستان ها ایجاد شود.

 عباسی ،لایروبی آب بندان ها و آماده سازی سردهنه ها برای انجام کار کشاورزی را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: به فرمانداران و مسئولان تکلیف کرده ام از مزارع بازدید میدانی داشته باشند و نباید هیچ کشاورزی که برای رفع مشکل به فرمانداری یا هر نهاد دیگری مراجعه می کند، مورد بی توجهی قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه کالاهای اساسی و آرد به اندازه کافی بین نانوایی‌ها توزیع شده است ، ادامه داد: هیچ کالایی نباید بدون نظر ستاد تنظیم بازار، افزایش قیمت داشته باشد.

 استاندار گیلان ورود بیش از شش میلیون نفر مسافر نوروزی به گیلان را مورد اساره قرار داد و عنوان کرد: تلاش کردیم کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم به خوبی در استان توزیع شود.

 عباسی تغییرات قیمت گوشت قرمز را موضوعی کشوری خواند و با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان پایش های مستمری در این حوزه‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: امسال نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای حدود ۵۰ درصد افزایش یافته و تسهیلاتی هم در اختیار چایکاران و صاحبان کارخانجات چایسازی قرار خواهد گرفت.

 وی یاد آور شد: تحولی در بخش کشاورزی در حال انجام است به طوری که حدود هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این بخش اختصاص یافته و قرار است هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید و اشتغال اعطا شود.

 نماینده عالی دولت در استان گیلان فساد ستیزی را از اولویت‌های اصلی کار خود ذکر کرد و یاد آور شد: گرفتار شدن مردم و ارباب رجوع در پیخ و خم های دست و پا گیر قوانین اداری، پذیرفته نیست.

عباسی در خصوص تغییرات مدیران و استفاده از عاملان و بانیان وضع موجود اظهار داشت: همه موارد شناسایی شده و کسانی که بانیان وضع موجود بودند و عملکردشان ضعیف بوده، هیچیک روی کار نیستند و اگر کسانی هم هستند ، تا حدودی کارشان رضایت بخش بوده است.

 وی با اشاره به برنامه های دشمنان در مورد مسائل قومیتی و جسارت صورت گرفته به ساحت روحانیت معظم ، هدف از این اقدامات را تخریب و تضعیف نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: روحانیون همواره و در همه مقاطع و منابر ازجمله تریبون‌های نماز جمعه پرچمدار انقلاب اسلامی بوده اند.

 نماینده عالی دولت در استان گیلان آزادسازی سواحل از تصرفات را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: در حوزه جنگل خواری هم در حال رصد هستیم و اگر مصادیق آن را ببینیم، بدون هیچ تعارفی برخورد خواهیم کرد زیرا انفال و بیت المال متعلق به همه مردم است.

 عباسی با تاکید بر اینکه نقد باید منصفانه باشد، از تعامل و همراهی همه نهادها و اشخاص از جمله ائمه معزز جمعه و نماینده ولی فقیه در استان گیلان در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت انقلابی سیزدهم قدردانی کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :