کاشف اسرار-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی بستری ها طی شبانه روز گذشته گفت: ۳۵ درصد بستری های کرونایی گیلان واکسن تزریق نکرده اند.

به گزارش مهر، ارسلان سالاری در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با اشاره به اینکه ۳۵ درصد بستری‌های کرونایی گیلان هیچ واکسنی تزریق نکرده‌اند، افزود: طی هفته گذشته ۱۴ هزار دُز واکسن کرونا در استان گیلان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه با اشاره به اینکه بر اساس آمارها طی شبانه روز گذشته شاهد افزایش ۱۱ درصد بستری‌های کرونایی در استان بوده‌ایم، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۴۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تعداد کل بستری‌های کرونایی در استان ۱۹۷ نفر هستند که روز گذشته ۱۷۷ نفر بود، گفت: متأسفانه ۶۶ نفر از این بیماران واکسنی دریافت نکرده‌اند.

وی با تأکید بر لزوم توجه شهروندان به تکمیل نوبت‌های واکسن کرونا و تسریع در تزریق آن، تصریح کرد: تعداد زیادی از بستری‌های کرونایی گیلان را کودکان به ویژه کودکان زیر ۶ سال تشکیل می‌دهند.

سالاری در ادامه با اشاره به کاهش این آمار در مقایسه با هفته گذشته، گفت: هفته گذشته ۵۱ کودک زیر شش سال در بیمارستان‌های گیلان بستری بودند که امروز به ۴۱ نفر رسیده است.

وی با گلایه از آمار پایین تزریق دُز سوم واکسن کرونا در میان کودکان، ادامه داد: ممنوعیت استفاده از بیمه برای انجام تست‌های پی سی آر برای کارکنانی که واکسن نزده‌اند اعمال می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :