کاشف اسرار-استاندار گیلان تاکید کرد که در سایه اندیشه های خلاقانه و مشارکت فعالانه سرمایه‌گذاران، از ظرفیت سواحل و دریا که با دستور صریح رئیس‌جمهوری آزادسازی شده ، برای بهره مندی بهتر مردم، استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری کاشف اسرار، اسدالله عباسی امروز (پنجشنبه) در مراسم تجلیل از دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی گیلان، به ظرفیت های غنی و پر شمار استان در بخش گردشگری، وجود این پتانسیل ها را موجب انتخاب شدن گیلان به عنوان مقصد سفر هم‌وطنان اشاره کرد.

وی اظهار کرد: آیین های بومی – محلی، تنوع غذایی متنوع و کم‌نظیر، صنایع دستی اصیل، شرایط زیست بوم و اقلیمی ، ساحل دریا و جنگل های بکر و طبیعی گیلان ازجمله مولفه هایی‌ست که منجر به انتخاب استان به عنوان هدف گردشگری می‌شود. 

این مقام به صنایع دستی گیلان که ثبت ملی و نیز ثبت جهانی شده، اشاره و تأکید کرد که باید از فراموشی صنایع دستی اصیل جلوگیری، کارگاه های ساخت این صنایع، فعال و از هنرمندان این عرصه حمایت و از ورود کالاهای غیر اصیل و عرضه آن جلوگیری شود‌.

عباسی جنگل‌های هیرکانی را از دیگر موهبت‌هایی عنوان کرد که شهرت جهانی دارند و حفاظت از آنها را مورد تأکید قرار داد و شناسنامه دار کردن درختان را یکی از اقدامات در بخش حراست از عرصه های جنگلی ذکر کرد.

وی دستور صریح رئیس‌جمهوری مبنی بر آزادسازی سواحل از تصرفات را یادآور شد و ادامه داد: در ایام نوروز امسال، هم وطنان توانستند از دریا و زیبایی‌های آن بهره ببرند.

استاندار با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از دریا و نیز با اشاره به در پیش بودن فصل گرما و گردشگری، به فرمانداران شهرستان‌های ساحلی تکلیف کرد گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص ارائه کنند. 

عباسی به شهرداران تأکید کرد با اندیشه های خلاقانه و زمینه‌سازی برای مشارکت فعالانه سرمایه گذاران در حوزه ساحل، امکان بهره مندی بهتر مردم از این نعمت را فراهم سازند.

وی عملکرد دستگاه‌هایی که در ایام نوروز در ستاد تسهیلات خدمات سفر استان، خدمت رسانی کردند را مطلوب ارزیابی و اضافه کرد: اقدامات انجام شده، مستندسازی و نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.

در پایان این جلسه گزارش مکتوب ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان، رونمایی و از دستگاه‌های فعال در این ستاد، قدردانی شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :