کاشف اسرار-مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه گیلان به ویژه شهر رشت با کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستند گفت: حدود یک سوم از دانش‌آموزان گیلان در شهر رشت مشغول به تحصیل هستند اما امکانات لازم برای این میزان دانش آموز در مرکز استان وجود ندارد.

محمد فائزی در سی و ششمین جلسه شورای شهر رشت برخی از دغدغه‌های جامعه آموزش و پرورش را برشمرد و اظهار داشت: آموزش و پرورش گیلان در بحث ساخت و ساز و فضای آموزشی وضعیت چندان خوبی ندارد.

وی تصریح کرد: در سالهای گذشته نتوانستیم متناسب با رشد جمعیت رشت به ویژه جامعه دانش آموزی نسبت به افزایش فضاهای مدرسه اقدام نماییم از سویی حدود یک سوم دانش‌آموزان گیلان در شهر رشت مستقر و مشغول به تحصیل هستند اما امکانات لازم برای این میزان دانش آموز در مرکز استان وجود ندارد.

این مسئول از کمبود و وضعیت فعلی فضاهای آموزشی استان گیلان و شهر رشت ابراز نگرانی کرد و با تاکید بر اینکه نهضت ساخت و ساز مدرسه در استان و شهر رشت باید در دستور کار قرار گیرد عنوان کرد: آموزش و پرورش مبنا و ستون خیمه معارف بشری است و پیشرفت کشورها از ناحیه آن رقم می‌خورد بنابراین این حوزه باید در اولویت توسعه قرار گیرد.

فائزی با بیان اینکه در حال حاضر راهکارهای برون رفت از وضعیت کمبود فضاهای آموزشی بدون چشم داشت به تزریق اعتبارات مالی در گیلان و شهر رشت وجود دارد اظهار داشت: امیدواریم با نگاه فرهنگی شورای شهر رشت بتوانیم آینده بهتری را برای فرزندانمان رقم بزنیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :