کاشف اسرار- هشتمین جشنواره بهار نارنج کومله به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر و روز شوراها از ساعت 15 تا 21 با استقبال چندین هزار نفری مردم و حضور مقامات شهری،شهرستانی و استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار جشنواره مذکور با همکاری شهرداری و شورای اسلامی این شهر یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در قالب تقویم برگزاری رویداد‌های فرهنگی استان است که با استقبال کم‌ نظیر و 6 هزار نفری مخاطبان روبه‌رو شد.

این جشنواره با برپایی بیش از ۴۰ غرفه محصولات سنتی در لات محله این شهر، برپا و ” ناصر وحدتی – بیژن لرد و علی آریو ” از جمله هنرمندانی بودند که به اجرای برنامه پرداختند و کشتی گیله مردی، اجرا و اهدای جوایز هم صورت گرفت.

معاون توسعه مدیریت استاندار گیلان طی سخنانی در این جشنواره خطاب بهد هنرمندان صنایع دستی شاغل در ” کومله “بر ضرورت برنامه ریزی جهت برگزاری هر چه بهتر نهمین جشنواره بهار نارنج این شهر با به کار گیری خلاقیت و ابتکار برای آورده داشتن مالی برای مردم منطقه ،؛شهرستان و استان تاکید کرد.

کیمیا تنهایی سنگاچین ” تهیه ، ساخت و کاربردی کردن سنیل و نمادی از ” بهار نارنج ” توسط هنرمندان صنایع دستی کومله ای را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : دوستان اگر می خواهند فناوری بهار نارنج که قرار است ثبت ملی و سپس بین المللی گردد از الان نیازمند برنامه ریزی است تا بتوان به عنوان یک برند ملی و جهانی تبدیل بشود تا از اقصی نقاط دنیا به این شهر بیایند و بازدید داشته باشند

شهردار کومله هم طی سخنانی با قدردانی از مردم و مسئولان در جشنواره بهار نارنج ، اظهار کرد : پس از دو سال تاخیر هشتمین دوره جشنواره با مصوبه شورا و صدور مجوز فرمانداری برگزار شد.

منوچهر مهدی پور با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای ثبت ملی جشنواره بهار نارنج ، ابراز کرد : با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر ، دبیرخانه دایمی جشنواره بهار نارنج در شهرداری کومله مستقر می شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :