کاشف اسرار-وزیر جهاد کشاورزی از توزیع روغن خوراکی با نرخ جدید در کشور، از فردا خبر داد و با اشاره به وضعیت مطلوب ذخایر راهبردی در کشور افزود: کمبود روغن خوراکی در کشور نداریم و از مردم بابت صبر و اعتمادشان تشکر می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری کاشف اسرار سید جواد ساداتی‌ نژاد در بازدید شبانه از کارخانه تولید روغن خوراکی در شهرری و در ارتباط مستقیم با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اظهار کرد: در تهران بیش از ۳ هزار تن تولید روغن خوراکی داریم و مصرف خانوار در تهران حدود ۷۰۰ تن است.

وی با بیان این که از محل تولید این واحد روزانه ۵۰۰ تن روغن در تهران توزیع می‌شود ،با اشاره به ازدحام مردم در فروشگاه ها برای خرید روغن عنوان کرد: این ازدحام به دلیل تغییر نرخ محصولات ایجاد شده است و کمبودی در تولید و توزیع روغن وجود ندارد.

این مقام با تاکید بر این که از فردا روغن با نرخ جدید در تمام فروشگاه‌های سطح تهران موجود خواهد بود، خاطر نشان کرد: در ارديبهشت ماه بيش از ۲۰۰ هزار تن روغن خام بين كارخانجات روغن توزيع كرده‌ايم در صورتي كه مصرف ماهانه آنها چيزي در حدود ۱۴۰ هزار تن روغن خام است.

ساداتی نژاد ” با اشاره به وضعیت مطلوب ذخایر راهبردی در کشور افزود: کمبود روغن خوراکی در کشور نداریم و از مردم بابت صبر و اعتماد شان تشکر می‌کنیم.

ساداتی‌ نژاد در رابطه با وضعیت مرغ و تخم مرغ گفت: مصرف روزانه مرغ گرم در تهران 1 هزار و 200 تن است و امروز میزان مرغ گرم و منجمد در تهران به 1 هزار و 600 تن رسیده است. فردا که روز تعطیل است و عرضه مرغ گرم انجام نمی‌شد، براي رفاه حال مردم کشتار انجام می‌شود و مرغ گرم در بازار توزیع خواهد شد.

وی افزود: ما در اردیبهشت ۲۰ هزار تن مازاد تولید مرغ داشته‌ایم و ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است، همچنین مازاد تولید تخم مرغ داریم و مشکلی در تامین این دو کالا در کشور وجود ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :