کاشف اسرار-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گیلان ، تاکید کرد : شهرستان املش از پتانسیل بالایی برای تبدیل‌ شدن به یکی از قطب‌ های گردشگری گیلان برخوردار است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار ، ” ولی جهانی ” طی سخنانی در اولین جشنواره چای املش که بدون حضور نماینده مردم شهرستان های املش و رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و استاندار گیلان برگزار گردید به نقش و تأثیر برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان اشاره کرد.

وی افزود: «شهرستان املش با بهره‌مندی از ظرفیت‌های گسترده در حوزه‌های مخلتف گردشگری، صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی نظیر ثبت 350 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی به عنوان دومین شهرستان در این حوزه محسوب می شود.

به گفته وی که اهل املش می باشد این شهرستان 470 هنرمند صنایع‌دستی از پتانسیل بالایی برای تبدیل‌شدن به یکی از قطب‌های گردشگری استان برخوردار است.»

این مسئول ،اعتقاد دارد : «معرفی جاذبه‌ها می‌تواند موجب جذب سرمایه‌ گذار و در نتیجه توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در سطح استان شود .

جهانی در پایان ، اظهار کرد : اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در نظر دارد در سال جاری و با برگزاری جشنواره‌های مختلف در سطح شهرستان‌های گیلان نسبت به معرفی شایسته جاذبه‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری استان اقدام کند.»

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :