کاشف اسرار – بازرس کل گیلان از معرفی 1 هزار و 396 نفر در برگیرنده مدیران کل ، شهرداران ، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر کارکنان به مراجع قضایی ، هیات های اداری و قضایی طی سال های 1396 تا 1400 خبر داد.

سیف الله مسرور در گفتگو با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه اجتماعی ، یکی از بزرگترین مشکلات اداره کل بازرسی استان گیلان را کمبود نیروی متخصص و ماهر در امر بازرسی عنوان و اظهار کرد : متاسفانه امکان جذب نیروی جدید وجود ندارد.

وی با ابراز خرسندی از این که اداره کل بازرسی گیلان علی رغم وجود تعدادی قلیل از نیروهای در اختیار طی سال های 1396 تا 1400 کارهای خوب و بزرگی انجام داده است به تشریح برخی اقدامات صورت گرفته پرداخت و خاطر نشان کرد : تعداد گزارش های اصلاح امور 595 فقره و تعداد پیشنهادهای ارسالی به دستگاهها 2 هزار و 302 فقره بوده است.

این مقام قضایی تعداد گزارش های جریانی را 695 مورد و 30 درصد و مختومه و به حالت اجرا درآمده را 1 هزار و 607 فقره و 70 درصد عنوان کرد و متذکر شد : تعداد گزارش های کیفری 139 فقره و تعداد گزارش های تخلفات اداری 400 فقره بوده است.

مسرور ” از معرفی 44 نفر از مدیران کل و 37 نفر از شهرداران به مراجع قضایی خبر داد و تعداد مدیران کل و شهرداران به هیات های اداری و انتظامی را به ترتیب 62 و 65 نفر اعلام کرذ.

وی تصریح کرد : طی این مدت برای 651 آرای در مراجع قضایی ، هیات اداری و انتظامی صادر گردیده که برای 226 نفر در مراجع قضایی و مابقی در هیات های اداری و انتظامی صادر شده است.

بازرس کل گیلان با تاکید بر این که حدود 2 درصد از کارکنان محکوم می شوند که قانون را نمی تابند که رفع مشکلات اقتصادی و ایجاد رفاه برای کارکنان می تواند آسیب های اجتماعی مثل جرم و تخلف موثر باشد و بدون حل این مشکلات نمی توان وجود یک دستگاه نظام مند و دارای سلامت را داشت.

مسرور ” با بیان اینکه ۱۰۷ بار به دستگاه‌ها گزارش‌های هشداری نوشته شد، اظهار کرد: این گزارش‌های هشداری سبب پیشگیری از تخلف و سوءجریانات می‌شود، ضمن این که نیمی از توان ما برای جلوگیری و پیشگیری از تخلف است و نیم دیگری برای بازرسی است.

وی یاد آور شد : از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ در ۵۲۱ جلسه دادگستری شرکت کردیم تا حق و حقوق اداره کل بازرسی گیلان لطمه نبیند و در سال گذشته بیش از ۱۳۰ جلسه در دادگاه‌ها شرکت کردیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :