کاشف اسرار -مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از پیدا شدن پیکر مغروق ۲۳ ساله توسط عوامل امدادی این نهاد خبر داد

سیاووش غلامی با اعلام این خبر گفت: روز جاری مورخ ۲۵ خرداد ساعت: ۱۲:۴۵ گزارشی از سوی اورژانس مبنی بر غرق شدن مرد جوان ۲۳ ساله در محور رشت به رودبار، منطقه سیاهرود، روستای رشته رود به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان گیلان اعلام شد.

وی با اشاره به اعزام عوامل امدادی به منطقه مورد نظر افزود: با همت رئیس هلال احمر شهرستان رودبار، بلافاصله عوامل امدادی جمعیت هلال احمر از پایگاه شهید آقایی رودبار به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

این مسئول اظهار داشت: پس از دو ساعت جستجو در رودخانه سیاهرود با شریان آب شدید، عوامل امدادی جمعیت هلال احمر پیکر جوان ۲۳ ساله را از عمق آب کشف و جهت بررسی های بیشتر پزشکی به اورژانس تحویل دادند.

غلامی به نصب علائم اخطار و هشدار و نصب تابلو در این مناطق به خصوص حاشیه رودخانه‌های که پرتردد و گردشگرپذیر است، اشاره کرد و گفت: گاهی برخی از افراد، بدون توجه به این علائم، اقدام به شنا کردن می‌کنند، که در برخی از مواقع این بی‌احتیاطی منجر به یک حادثه تلخ برای خانواده‌ها می‌شود.

وی با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد، خاطرنشان کرد: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم می باشد.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :