کاشف اسرار –قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور ، گفت: پیشگیری و مبارزه با فساد از راهبرد‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش کاشف اسرار ، احمد رحمانیان ” امروز در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل گیلان با اشاره به اینکه در مدیریت جدید، دستور کار پیشگیری از فساد است افزود: نظام برنامه ریزی و نظام حاکمیتی و اداری، پیشگیری مطلوب و موثر، کاملا علمی و منطبق با آخرین روش‌ها، آزموده‌ها و دست یافته‌های علمی منطبق با شاخصه‌های درست است که باید مرتب پایش شود.

وی بازنگری برنامه‌ها در حوزه‌ها و دستگاه‌های مختلف را از جمله کار‌های اساسی در پیشگیری از فساد عنوان کرد و با توجه به اهمیت عوامل و نیرو‌های انسانی گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان و افراد شایسته، نیرو‌های انسانی متعهد و متخصص و مشاوران قوی در کنار مدیران شایسته از ضرورت‌های اجرای برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها است.

این مسئول با اشاره به اهمیت نظارت بر امور برای کاهش و پیشگیری از جرایم افزود: در بحث نظارت به دنبال مچ گیری نیستیم، بلکه حسن اجرای قوانین و جلوگیری از سوء جریانات و تامین سلامت مدیران به عنوان سرمایه سازمان اهمیت دارد.

رحمانیان ” نظارت هوشمند که یکی از شاخصه هایش نظارت الکترونیک است را نظارت مطلوب و مورد تایید دانست و گفت: نظارت الکترونیک در دستور کار ما در رویکرد مدیریتی جدید است که می‌تواند مقتدرانه و بازدارنده در راستای تعامل مشفقانه و منصفانه با دستگاه‌های حاکمیتی باشد و انتظار می‌رود در گیلان به عنوان استان آزمایشی، کامل و جامع کلید بخورد.

وی با تاکید بر این که دشمن با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای در حال تبلیغ و ترویج علیه نظام جمهوری اسلامی است، توجه به فرایند‌های فسادزا برای کاهش و حذف فساد را از وظایف مدیران دستگاه‌های نظارتی و امنیتی عنوان کرد .

قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور، گفت: برای کارآمدتر کردن نظارت باید روش‌ها، عملکرد‌ها و دستورالعمل‌ها را به روزرسانی، بازنگری و ارتقا داد و با هم افزایی و بهره گیری از همه‌ی دستگاه‌های امنیتی، از نیرو‌های مردمی استفاده کرد.

رحمانیان ” بر ورود به گلوگاه‌های اقتصادی و شناسایی سوء جریانات و پیشگیری و حذف آن تاکید کرد و گفت: در کشور گزارش‌های هشداری برای مدیران دستگاه‌های اجرایی ارسال شده که در مرحله‌ی بعد منجر به تعقیب کیفری و استرداد خسارت مالی خواهد شد.

وی با توجه به اهمیت عوامل و نیرو‌های انسانی، شکل گیری بانک اطلاعاتی از مدیران و سوابق آن‌ها و طراحی ۷۲۲ پرونده نظارت مسئله محور با هدف رسیدگی جامع‌تر به پرونده‌های کیفری و اداری را، از دیگر برنامه‌ها و عملکرد‌های دوره جدید بازرسی کل کشور عنوان کرد.

در پایان این نشست از زحمات سیف الله مسرور قدردانی و سجاد ده ده جانی به عنوان بازرس کل سازمان بازرسی گیلان معرفی شد.

قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کشور در پایان این مراسم از ۲ شرکت دانش بنیان تولید تجهیزات حفاظتی و کنترلی هوشمند و همچنین طراحی و تولید و نصب کنتور‌های هوشمند برق و گاز مستقر در دهکده‌ی فن آوری و نوآوری فشتام رشت بازدید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :