کاشف اسرار –نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نظام پولی و بانکی باید در تراز فقه اسلامی باشد ، امروزه کسانی که دیگر نفعی از گرانی اقتصادی نمی‌برند با ایجاد اختلال روحی و اقتصادی در کشور درصدد آسیب زدن به کشور هستند و گفت : دولت سیزدهم اگر بتواند این ویرانه‌ها را اصلاح کند کار بزرگی کرده است.

به گزارش کاشف اسرار ، رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با اشاره به بیمار بودن ساختار و نظام اقتصادی کشور به ایجاد نظام پولی و بانکی در تراز اسلام تأکید کرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور از گذشته براساس پایه های غربی بنا نهاده شده و براساس واقعیت های درون جامعه نیست افزود: تورم موجود و بسیاری از مشکلات اقتصادی با عملیاتی شدن نظام اقتصادی اسلامی حل شدنی هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به دو علل خارجی و داخلی اقتصاد بیمار کشور گفت: از سالهای گذشته تحریم ها و سوء مدیریت ها کشور را در عرصه اقتصاد با چالش روبرو کرده است.

فلاحتی افزود: از طرفی تحریم های ظالمانه غرب و آمریکا در کاهش مواد اولیه کالاها، داروها، نهاده های دامی، اختلال در حمل و نقل و از طرف دیگر آثار منفی بجای مانده از کرونا در اقتصاد، سبب بروز مشکلات اقتصادی شده است.

وی با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در کمبود برخی مواد اساسی و بروز دیگر مشکلات اقتصادی در کل دنیا و ایران گفت: دشمنان و عوامل نفوذی آنها در داخل به دنبال سوء استفاده از شرایط نامناسب اقتصادی هستند تا مردم ایران را به فعالیت علیه حکومت تشویق کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تحسین تلاش دولت برای بیرون آمدن از وضعیت نامناسب اقتصادی افزود: دولت با کنترل کرونا، صفر شدن استقراض دولت، رشد پایه پولی، فعال شدن بخش های تعاون اقتصادی با فعال شدن امور ساخت و ساز مسکن و کاهش نقدینگی به دنبال جبران کاستی های گذشته است.

فلاحتی به فعالیت های رسانه ای دشمن برای به چالش کشیدن دولت اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها در مقابل تلاش خالصانه دولت نتیجه نخواهد داد.

وی با قدردانی از کادر درمان برای تلاش شبانه روزی در دوران کرونا افزود: از مجاهدت های طلاب و بسیجیان که در این دوران به کمک کادر درمان رفته و علاوه بر فعالیت در بیمارستان ها در تدفین فوت شدگان نیز همت کردند قدردانیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :