کاشف اسرار -استاندار مازندران با تاکید بر این نکته که زیرساخت‌های انرژی آب و برق در استان دچار مشکل جدی است، گفت: تعادل بخشی به تولید و مصرف این دو انرژی در مازندران دستکم به پنج سال زمان نیاز دارد.

بسید محمود حسینی پور در رزمایش مشترک صرفه جویی مصرف آب و برق که با همکاری سپاه کربلا مازندران به اجرا گذاشته شده است، افزود: متاسفانه در دولت گذشته به زیرساخت های این بخش توجهی نشده بود و در مقابل بدترین خاموشی ها اعمال شد و سیاست گذاری های نادرست هم سبب شد تا از توان بخش خصوصی هم در این بخش بدرستی استفاده نشود.

وی از اختصاص پنج هزار میلیارد تومان در قالب فاینانس برای توسعه زیر ساخت های برق استان خبر داد و تاکید کرد: متاسفانه تامین آب شرب مازندران هم با مشکل بسیاری جدی مواجه است.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک صرفه جویی آب و برق با مشارکت سپاه کربلای مازندران، گفت: وقتی سپاه به موضوع انرژی ورود می کند یعنی این که نیاز به کمک در این حوزه است و همه باید همکاری کنند.

حسینی پور راه حل برون رفت از وضعیت کنونی را همکاری همگانی مردم و صرفه جویی دانست و افزود : استفاده از انرژی در دنیا بر اساس معیار و شاخص است و مدیریت بر انرژی‌ها نیز محکم و قاطع انجام می شود و لازم است ما هم به صورت جدی این موارد توجه کنیم.

وی مصرف متعادل و صرفه جویی را از آموزه های دین مبین اسلام برشمرد و تاکید کرد: انتظار این است که در جامعه اسلامی همه به این آموزه ها توجه کنند.

این مقام با اظهار این که سیاست دولت سیزدهم تحمیل خاموشی به مشترکان خانگی نیست، گفت: مدیریت انرژی در این دولت بسیار مطلوب است و بر اساس همین سیاست و مدیریت هم عدم اعمال خاموشی برای مشترکان خانگی و اصناف اعمال نشده است.

استاندار مازندران یکی از ویژگی های سیاست گذاری های دولت سیزدهم را شروع سختگیری از خودش دانست و توضیح داد: دولت در رسیدن به هدف مهمش که تامین برق و آب مشترکان خانگی و اصناف است، ابتدا صرفه جویی را از دستگاه های دولتی شروع کرد و زمینه کاهش ۳۵ درصدی مصرف این انرژی ها را فراهم نموده است.

وی افزود: اکنون کاهش دادن میزان استفاده از سامانه های سرمایشی در ادارات و صرفه جویی به صورت جدی مورد توجه و رصد دستگاه های نظارتی است و این فرهنگ باید در منازل نیز نهادینه شود که سیاست قاطع وزارت نیرو در تشویق کم مصرف ها و تنبیه پرمصرف ها در همین چارچوب دنبال می شود.

نماینده عالی دولت در مازندران، گفت: صرفه جویی در مصرف آب را هم باید جدی بگیریم چون مازندران به صورت جدی با مشکل تامین آب شرب مواجه است.

حسینی پور افزود: اکنون مراکز تولیدی مازندران را تعطیل می کنیم تا بخش خانگی و اصناف دچار خاموشی نشوند ولی باید بدانیم که این آسیب تاخیر در تولید در نهایت به مردم می رسد در حالی شهروندان می توانند با صرفه جویی در مصرف انرژی در منازل به بخش تولید کمک جدی کنند .

استاندار مازندران به گردشگر پذیر بودن استان و ورود میلیون ها مسافر و گردشگر در فصل گرم سال اشاره کرد و گفت : تلاش کردیم تا سهمیه مازندران در برخورداری از انرژی آب و برق از سوی وزارت نیرو برای جبران جمعیت شناور ناشی از گردشگری پذیری استان اضافه شود که چنین نیز خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :