کاشف اسرار -ساعت 19 امروز نخستین دوره از جشنواره فرهنگی تمشک به میزبانی بندر کیاشهر و با هدف ارتقاء برند گردشگری منطقه به مدت یک هفته در این شهر با تلاوت آیاتی از قرآن کریم افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار از کیاشهر ، این جشنواره با حضور مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان و سرپرست معاونت صنایع دستی این دستگاه اجرایی – فرماندار آستانه اشرفیه -امام جمعه و شهردار بندر کیاشهر و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.

عرضه ۴۰ نوع خوراک و شیرینی، عرضه صنایع دستی و ساخت کارگاه مجسمه و المان‌های شهری همگی با موضوع تمشک و برگزاری کارگاه کارآفرینی خلاقانه کشاورزی و گردشگری با حضور اساتید برجسته از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این جشنواره محسوب می‌شود.

در طول مدت زمان برگزاری جشنواره تمشک بندر کارگاه نقاشی کودکان با موضوع تمشک، اجرای موسیقی محلی، اجرای نمایش عروسکی غول پیکر، استند آپ کمدی و نمایشگاه ساحلی در چهار بخش پوستر ،تصویر‌سازی، نقاشی، بسته‌بندی و عرضه نهال اصلاح شده تمشک نیز جریان دارد.

علی رغم این که این جشنواره به عنوان : ” تمشک ” مزین گردیده ولی هیچ عرضه ای از محصول تازه آن خبری نبود ، این در حالی مردم می توانند ” تمشک ” را به راحتی از میدان حشمت ( چله خانه ) رشت و نقاط کوهپایه ای تهیه کنند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :