کاشف اسرار -نشست هماهنگی بزرگترین همایش هوایی ایران به منظور معرفی دستاوردهای کشورمان در حوزه صنایع هوایی با حضور معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان صنایع هوایی با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان صنایع هوایی در این نشست با بیان اینکه در این نمایشگاه که برای اولین بار در گیلان برگزار می‌شود تولیدات دانش بنیان و بومی صنایع هوایی به نمایش عموم گذاشته می‌شود؛ اضافه کرد: در راستای عمل به شعار تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب در سالجاری طی این نمایشگاه علاوه بر اینکه فرصت عرضه تولیدات شرکت‌های دانش بنیان فرآهم می شود، با ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران بخش خصوصی از ظرفیت آنان برای تولید انبوه این تولیدات استفاده می شود.

افشین خواجه فرد ” با اشاره به ظرفیت مناسب دریای خزر برای ایجاد فرودگاه آبی، افزود: با توجه به وجود ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی با کشورهای حاشیه خزر و نبود زمین کافی برای احداث فرودگاه در استان‌های شمالی می‌توان از دریا برای ایجاد فرودگاه آبی استفاده کرد.

وی با اعلام خبر رونمایی از هواپیمای آب نشین با قابلیت تاکسی هوایی تولید نخبگان ایرانی با استفاده از دانش بومی، اضافه کرد: در راستای عمل به شعار سال جاری به دنبال تمرکز روی تولیدات پروازی که توسط جوانان ایرانی ساخته شده و نقشه راه آینده ایران اسلامی را تعیین می‌کند، هستیم.

این مسئول با تصریح بر الزم عمل به فرامین مقام معظم رهبری جهت ارائه فرصت به نخبگان کشور افزود: دشمنان با هجمه‌های رسانه‌ای در تلاش برای ایجاد یاس و ناامیدی در بین جوانان نخبه می باشند و این در حالی است که با میدان دادن به نخبگان باید نقشه شوم دشمنان جمهوری اسلامی را نقش بر آب کنیم.

خواجه فرد گسترش تولیدات دانش بنیان را در راستای افزایش اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: سواحل سه استان شمالی باید به فناری تاکسی هوایی مجهز شود و این موضوع جز افتخارات میهن اسلامی خواهد شد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به جایگاه استان گیلان و این منطقه به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور، میزبانی از رویداد ملی و بین الملل صنعت هوایی کشور را فرصتی جهت نمایش توانمندی های صنایع هوایی ایران اسلامی و جذب سرمایه گذار در این حوزه اعلام کرد.

علی اوسط اکبری مقدم ” اضافه نمود: بخشی از برنامه های این رویداد به صورت میدانی و در حاشیه نوار ساحلی با حضور مقامات ارشد نظامی کشوری و لشگری وگردشگران برگزار خواهد شد و در بخش دیگر در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی این منطقه بستر معرفی تولیدات و توانمندی های صنایع هوافضا فراهم شده که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، نمایشگاه صنایع هوایی پیش از این ۹ مرحله در جزیره کیش برگزار می‌شد و گیلان و منطقه آزاد انزلی شهریور ماه امسال برای نخستین باز میزبان برپایی این رویداد ملی است.

در جلسه مزبور علاوه بر معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و فرماندهان نظامی و انتظامی گیلان حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :