کاشف اسرار – 17 مرداد در تقویم رسمی 1401 کشور به عنوان روز خبرنگار و هم چنین عاشورای حسینی نام گذاری گردیده و پایگاه خبری ” کاشف اسرار ” پیام تبریک برخی از مسئولان منتشر شده را به اطلاع مخاطبین عزیز این رسانه می رساند و پیام ها به روز رسانی می شود :

رئیس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار آورده است: روز خبرنگار، علاوه بر گرامیداشت مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، مجالی برای پاسداشت حقیقت‌جویی، شفافیت و حق مردم بر دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید ابراهیم رئیسی در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد، روز خبرنگار تصریح کرد: اینجانب با گرامیداشت این مناسبت، از همه مرزداران حقیقت و مجاهدان عرصه تبیین و آگاهی، قدردانی نموده و تقارن معنادار روز خبرنگار امسال را با عاشورای حسینی، تاکید مضاعفی بر وظیفه آگاهی بخشی اصحاب قلم و جهاد تبیین آنان می‌دانم.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

روز خبرنگار فرصت مغتنمی برای قدردانی از کوشش کسانی است که در عرصه تبیین، آگاهی‌بخشی و پاسداری از حقیقت خستگی نمی‌شناسند.

در روزگاری که بدخواهان انقلاب اسلامی با تحریف و روایتگری مغرضانه به نبردی جدی و مستمر با حقیقت برخواسته‌اند، نقش اصحاب رسانه، در ایستادگی در برابر امواج تخریب، دروغ و فریب، بیش از همیشه مهم است.

توسعه و تعالی ایران اسلامی و تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، امام (ره) و رهبری معظم، بی‌تردید جز در سایه نقش‌آفرینی موثر رسانه‌نگاران گرانقدر و اطلاع‌رسانی منصفانه و مسئولانه به دست نخواهد آمد.

روز خبرنگار، علاوه بر گرامیداشت مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، مجالی برای پاسداشت حقیقت‌جویی، شفافیت و حق مردم بر دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

اینجانب با گرامیداشت این مناسبت، از همه مرزداران حقیقت و مجاهدان عرصه تبیین و آگاهی، قدردانی نموده و تقارن معنادار روز خبرنگار امسال را با عاشورای حسینی، تاکید مضاعفی بر وظیفه آگاهی بخشی اصحاب قلم و جهاد تبیین آنان می‌دانم.

امیدوارم خبرنگاران عزیز، به تاسی از پیام‌آور بزرگ واقعه عاشورا، حضرت زینب کبری(س) در رساندن پیام حق به گوش مردم، موفق و ثابت‌قدم باشند.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

معاون اول رییس جمهور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، خبرنگاران را مطالبه‌گران حق، وجدان بیدار جامعه و مجاهدانی سختکوش و خستگی ناپذیر در مسیر تنویر افکار عمومی جامعه دانست.
متن پیام محمد مخبر به شرح زیر است:
خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات و کسانی که به نحوی انعکاس دهنده وقایع و رویدادها هستند، رسالتی سنگین در برابر جامعه و افکار عمومی بر دوش دارند.
خبرنگاران مطالبه‌گر حق، وجدان بیدار جامعه و مجاهدانی سختکوش و خستگی ناپذیر در مسیر تنویر افکار عمومی جامعه هستند که قلم و ابزار اطلاع رسانی خود را جسورانه در راه سلامت و تعالی فرهنگی جامعه بکار می‌گیرند.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز خبرنگار که امسال با عاشورای حسینی مصادف شده، بدینوسیله مراتب قدردانی و سپاس خود را از تلاش‌های مخلصانه و مجدانه تصویرگران و نگارندگان وقایع اعلام می دارم و امیدوارم بتوانیم بسترهای لازم را برای فعالیت روشنگرانه خبرنگاران بیش از پیش فراهم کنیم.
————————-

استاندار گیلان خبرنگاران را جهادگران عرصه فرهنگ دانست که هوشمندانه و آگاهانه، در عرصه “جهاد تبیین” نقش آفرینی روشنگرانه‌ می‌کنند و گفت: انتظار دارم تمام دستگاه ها و نهادهای استان، قدرشناسی، همراهی و حمایتی همه جانبه از این عزیزان انجام دهند. 

متن پیام اسدالله عباسی به مناسبت قرارگرفتن در آستانه روز خبرنگار به این شرح است: 

جان نباشد جز خبر در آزمون

هرکه را افزون خبر جانش فزون 

با گرامیداشت واقعه تاریخ ساز کربلا و ایام حزن و اندوه سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت، سالروز شهادت شهید گرانقدر محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را که به نام روز خبرنگار مزین گردیده، گرامی داشته و به روان پاک همه شهدای عرصه خبر و فعالان صبور و پر تلاش رسانه‌ای تحیت و درود می فرستم. 

عاشورا ؛ ایامی برای رشد، تکامل و ارتقاء بشریت است و مکتب حسینی، مکتبی سراسر آگاهی بخش و فرهنگ‌ساز است و بهره‌مندی از همه ظرفیت های آن، زمینه ساز تعالی انسان ها خواهد بود. با تأسی از رویکرد و الگوی حسینی، روز خبرنگار امسال که مصادف با این ایام شده، فرصتی مغتنم برای قدرشناسی از این جهادگران عرصه فرهنگ است که هوشمندانه و آگاهانه، در عرصه “جهاد تبیین” نقش آفرینی روشنگرانه‌ای می‌کنند تا با ترسیم افق‌هایِ روشنِ پیش روی توسعه ایران اسلامی و گیلان عزیز، روایتی صواب از جهت‌گیری‌‎ها، اقدامات، فعالیت‌ها و تصمیمات خدمتگزاران صادق مردم ارائه دهند. 

خبرنگاران ، در قامت پل ارتباطی بین مردم و مسئولان؛ با سرلوحه قرار دادن سه مولفه آگاهی بخشی صادقانه، امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه؛ به عنوان روایتگران امین و صادق، به مقابله با مصاف رسانه‌ای و تبلیغاتی قدرت‌های سلطه گر می پردازند و گرامی داشت این روز ، ارج نهادن به تلاش‌ها و از خود گذشتگی افرادی است که با بصیرت و پشتکاری توأم با عشق، به ایفای رسالت خود می پردازند. با قدردانی از همه خبرنگاران و اهالی رسانه و وقوف به مشکلات و تنگناهایی که در عرصه اطلاع رسانی بهنگام دارند؛ انتظار دارم تمام دستگاه ها و نهادهای استان، قدرشناسی، همراهی و حمایتی همه جانبه از این عزیزان انجام دهند.

اسدالله عباسی

استاندار  گیلان

——————————

سرپرست شهرداری رشت در پیامی ضمن تسلیت شهادت حضرت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و عاشورای حسینی گفت: خبرنگاران فعالان عرصه جهاد تبیین و مدافع کیان عدالتخواهی امام حسین (ع) در خط سرخ عاشورا هستند.

سید مجتبی خدمت بین دانا ” در پیامی ضمن تسلیت شهادت حضرت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و عاشورای حسینی، روز خبرنگار را که امسال با این ایام مصادف شده است را گرامی داشت.

در متن این پیام آمده است؛

حرکت و رفتار امام حسین علیهم‌ السلام این منادی احیاء مکارم اخلاق در ذات خود رسانه‌ای شیوا، فصیح و اثرگذار به بلندا و عظمت تاریخ بشریت است و عاشورا عظیم‌ترین تولید رسانه‌ای تا ابد و با تمام ویژگیهای پیام و پیام‌رسانی‌اش در دلهای حقیقت‌جو و شیفته باقی خواهد ماند.

بی‌شک خبرنگاران و جامعه متعهد عرصه خبر و خبررسانی همواره در طول ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با حق‌محوری، حق‌طلبی و حق‌گویی در مسیر آرمانهای اسلام ناب محمدی (ص) و خط سرخ عاشورا حرکت کرده و پشتیبان ولایت فقیه بوده‌اند و امروز هم بدون شک در جنگ روایت‌ها در صف مقدم جهاد تبیین و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری قرار دارند و خالصانه از کیان عدالتخواهی امام حسین(ع) دفاع می‌کنند.

اینجانب فرا رسیدن ۱۷ مرداد که با عاشورای حسینی (ع) مصادف گردیده است را گرامی می‌دارم و از پروردگار متعال برای همه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای این تلاشگران خستگی‌ناپذیر عرصه آگاه‌سازی و هدایتگران افکار عمومی به سوی حق و حقیقت و اعتلای جامعه اسلامی آرزوی توفیقات روز افزون دارم.

سید مجتبی خدمت بین دانا

سرپرست شهرداری رشت

——————–

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در پیامی با تاکید بر نقش و جایگاه ارزشمند این قشر به عنوان پرچمداران اگاهی بخشی در جامعه ، این مناسبت را گرامیداشت

در پیام علی حسین نژاد ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و تاسوعا و عاشورای حسینی ، از حضرت زینب (س) به عنوان روایتگر حماسه کربلا یاد شده و این اقدام به عنوان نمونه ای از خبررسانی و آگاهی بخشی اجتماعی از واقعیات یک رویداد تاریخی بزرگ شمرده شد .
در بخشی از پیام مدیرکل تامین اجتماعی گیلان آمده است :
خبرنگاری عرصه ای وسیع با دامنه مسئولیت و رسالتی خطیر برای ترویج دانایی و تفکر ، مطالبه گری ، اشاعه آگاهی و بسط و گسترش فرهنگ در جامعه بوده و تحقق اندیشه و باورهای هر ملت با تبلور جایگاه و عظمت این حوزه بمنزله بخشی مهم از تعالی و بالندگی یک کشور تجلی مییابد .
خبرنگاران سفیرانی اهل اندیشه و قلم و به منزله مجاهدان و افسران جبهه رسانه و اطلاع رسانی هستند که با اندیشه والا و همت وصف ناپذیر در جهت نیل به اهداف واقعی و رسالتی بزرگ گام برمیدارند .
روز خبرنگار امسال با عاشورای حسینی و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش متقارن گردیده و چه زیباست نام بزرگ و پیام آور کربلا حضرت زینب (س) که پس از معرکه نینوا با تمام وجود به مثابه روایتگری حقیقت جو ، با هدف اطلاع رسانی و روشنگری با جهاد تبیین و انعکاس واقعیات این حماسه ، کاری عظیم برای جاودانه شدن و ماندگاری همیشه آن در تاریخ رقم زد .
خبرنگاری هنری آمیخته با شور و عشق است که بی شک تلاش برای دستیابی به قله های پیشرفت ، سربلندی و سعادت ، صیانت از ارمانها و ارزشها و مطالبه گری منصفانه و … از ماموریتهای آن بوده و در واقع باید اذعان داشت خبرنگاران پیشقراولان حق خواهی و پرچمداران آگاهی بخشی در جامعه اند .
روز خبرنگار تقدیر از زحمات قشری است که با رسالتی خطیر و تحمل سختی های فراوان به نگاشتن حقایقی میپردازند که رشد و تعالی جامعه را سبب می گردد .
اینجانب با تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه و اهل قلم ، این مناسبت را گرامی داشته و برای همه خبرنگاران و مجاهدان عرصه آگاهی بخشی سلامتی و توفیق آرزومندم .

——————-

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در پیامی ١٧ مرداد ماه روز خبرنگار را به همه خبرنگاران را تبریک گفتند

متن پیام ” حامد دائمی ”

بدین شرح است
۱۷ مرداد یادآور سالروز شهادت راوی صدیقی است که درکسوت خطیر خبرنگاری و برای ثبت صحیح تاریخ و بازگویی حقیقت از جان خود مایه گذاشت و در آوردگاه جهاد و شهادت جاودانه شد. بی تردید خبرنگاری جهاد برای پاسداشت حقیقت و ارتقاء سطح آگاهی افراد به منظور رسیدن به رشد فکری در راستای روشنگری است و این مهم از ضروریات غیر قابل انکارِ مسئولیت اجتماعی خبرنگاران است.
شان و منزلت خبرنگاران طلایه داران راستین خدمت به نظام خبر رسانی در جمهوری اسلامی ایران، بدان جهت است که همواره سعی بر آن داشته اند با تلاشی وافر جهان را با هاله ای از صداقت و قداست در هم آمیزند تا انچه را که عرضه می دارند ارزشی خدایی به خود گیرد.
مهندس دائمی با بیان اینکه خبرنگاران وجدان بیدار جامعه هستن و سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه مرهون تلاش شبانه روزی آنهاست خاطر نشان کرد نامگذاری یک روز به عنوان روز خبرنگار فرصت مناسبی برای قدر شناسی از زحمات عزیزانی است که با احساس مسئولیت و تحمل سختی های فراوان به نگاشتن حقایق می پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می بخشند
تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی فرصت مغتنمی است تا از قلم ارزشمند خبرنگاران نظام جمهوری اسلامی در راستای رسالت پیام عاشورا در قالب “رسانه عاشورایی” به خوبی استفاده کنیم.
اینجانب برخود وظیفه میدانم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، روز خبرنگار را به همه فعالان این عرصه تبریک عرض نموده و آرزوی سلامتی، سرافرازی و توفیق روزافزون از درگاه حضرت احدیت دارم./انتهای پیام

——————

پیام گرامیداشت روز خبرنگار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان با صدور پیامی روز خبرنگار را گرامی داشت. “گذرم تا به در خانه ات افتاد حسین،خانه آباد شدم خانه ات آباد حسین”السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه‌السلامشهادت نقطه اوج آگاهی سازی است و این الگویی است که نهضت عاشورای حسینی و امام حسین(ع) به […]

عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان با صدور پیامی روز خبرنگار را گرامی داشت.

“گذرم تا به در خانه ات افتاد حسین،
خانه آباد شدم خانه ات آباد حسین”
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام
شهادت نقطه اوج آگاهی سازی است و این الگویی است که نهضت عاشورای حسینی و امام حسین(ع) به ما آموخت و حضرت زینب(س) نیز طلایه دار بازنشر اهداف و دلایل قیام امام و یاران شهید ایشان بود.
در این میان جامعه رسانه‌ای و خبرنگاران کشور با تأسی از مولای خود ظرف سال‌های اخیر جان فشانی های متعددی در راستای اعتلای آگاهی و شناخت دقیق مردم و مسئولین کشورمان ابراز داشتند که رشادت خبرنگار شهید،محمود صارمی، زمینه تعیین روز تجلیل از مقام خبرنگاران گردید.
با ملاحظه مسیر طی شده در کشورهای مختلف و ایران اسلامی آنچه قابل تصریح می باشد نقش خبرنگاران و اهالی رسانه در دست یابی به شاخص های توسعه‌ همه جانبه است چرا که در مسیر رشد قرار گرفتن به جز تحقق مولفه‌های فرهنگی قابل احصاء نبوده و توسعه جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران در آگاهی رسانی به مردم، مسئولان و صاحب نظران است.
باید عنایت داشت خبـرنـگـاران راهیان وادی آگـاهی و راویان عشــق، آزادی و نیک انـدیشـان بلند نظـر عرصه اطلـاع رسانی‌ محسوب می شوند.
براین اساس ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت سالروز شهادت امام حسین(ع) و هفدهم مردادماه روز بزرگ و سترگ خبرنگار که به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی نامگذاری شده؛ تلاقی دو سرفصل جدید هدایت‌گری را فرصت مغتنمی جهت عرض تعزیت و قدردانی از همه خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه، قلم و آزادگان عرصه‌ اطلاع رسانی برشمرده و این روز شکوهمند، که نکوداشت روز حق گویی، حق جویی و پاسداشت قلم است را گرامی می دارد.
سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی با تکیه بر تجربیات گذشته، توانمندی ها و ظرفیت های موجود، و راهبرد تعیین شده از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر توسعه همه‌جانبه محلی، استانی، ملی و گسترش مناسبات بین‌المللی کشورمان نقش ویژه ای برای خبرنگاران و اهالی رسانه قائل شده و باور دارد حضور شما عزیزان زمینه ساز تسریع در تحقق اهداف ترسیم شده را فراهم می کند.
از ایزد منان برای شما و همه‌ مجاهدان و تلاشگران این عرصه سلامت جان و نفس، سعادت و سرافزاری و همچنین توفیق در تداوم هدایتگری کارشناسانه جامعه و کشورمان را تمنا دارد.


پیام تبریک مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار

خبرنگاران سختکوش و آگاه، با زحمات شبانه روزی خود اطلاع رسانی و اطلاع یابی را در سرلوحه کار خود قرار داده اند و در دفاع از حق و حقیقت و حقوق مردم لحظه ای غافل نمی شوند و همیشه در صحنه هستند و با گام نهادن در عرصه اطلاع رسانی،روشنگری و از طریق نقد منصفانه، سعی در تعالی کشور و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند و بدین لحاظ نقشی مهم و اساسی برای جامعه به سمت سعادت و توسعه پایدار دارند.
اطلاع رسانی های خوب، دقیق و به موقع خبرنگاران محترم در یک سال گذشته در خصوص استفاده بهینه از انرژی برق و نهادینه کردن این موضوع و همراه کردن مردم شریف، موجب شد تا صنعت برق تابستان امسال در تامین برق پایدار موفق باشد و از این بابت از تلاش خبرنگاران عزیز قدردانی نموده و همچنان نیازمند یاری شما برای ادامه این راه و خدمت به مردم هستیم.
ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه خبر و رسانه، به ویژه شهید محمود صارمی، فرا رسیدن روز خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه، تبریک و تهنیت عرض نموده، توفیق و سربلندی روزافزون جامعه خبری متعهد، و پرتلاش کشور را در انجام وظایف خطیرشان از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
بهمن داراب زاده
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل

———————

فرماندار رشت با انتشار پیامی به مناسبت فرارسیدن هفدهم مرداد ماه و روز خبرنگار، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی، این روز را به همه خبرنگاران پرتلاش و متعهد تبریک گفت.

متن پیام ” حمید رضا امام پناهی ” بدین شرح است:
و هو الحکیم الخبیر
رسانه متعهد و اندیشه بلند فعالین پرتلاش این عرصه یکی از ارکان رشد و توسعه همه جانبه جامعه است؛ بخصوص در دنیای امروز که دشمنان آزادی و ملل آزاده با زیر پا گذاشتن موازین شناخته شده بین‌المللی و معیارهای اخلاقی، سعی بر تحریف واقعیات و زمینه‌سازی برای دستیابی به اهداف استعماری خود دارند.
در جهانی که عمر خبر از چند دقیقه تجاوز نمی کند، اصحاب رسانه پیشقراولان مبارزه با جنگ نرم دشمن و واسطه انتقال دستاوردهای نظام مقدس اسلامی به مردم می باشند. آنانی که برغم داشتن حرفه ای سخت و پر استرس، جهانی فکر می کنند و لذت خبررسانی مسئولانه و به موقع را به تمام مشکلات ترجیح می دهند.
ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله علیه السلام و شهداء حقجوی و حقگو دشت کربلا، عزم جدی اصحاب رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری در پیشبرد اهداف و تبیین دستاوردهای ایران اسلامی را ارج نهاده و به وجودشان افتخار می‌کنیم.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهداء حوزه خبر خصوصا شهید محمود صارمی، روز خبرنگار را به تمامی فعالین حوزه خبر تبریک عرض نموده و سلامتی و توفیق روز افزون تلاشگران عرصه بیان حقیقت و تصویرگران امین واقعیات را از درگاه خداوند بزرگ مسئلت دارم.
حمید رضا امام پناهی
فرماندار شهرستان رشت

————————–

پیام تبریک مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار

مدیر درمان استان گیلان طی پیامی ضمن گرامیداشت 17 مرداد، سالروز شهادت خبرنگار شهید صارمی، روز خبرنگار را به جامعه بزرگ خبر ورسانه تبریک گفت در بخشی ازاین پیام آمده است

هفدهم مرداد ماه، سالروز شهادت خبرنگار شهید صارمی و روز خبرنگار، فرصت مناسبی است برای تجلیل از پیشتازان عرصه آگاهی و روشنگری. خبرنگاران متعهد و رسانه هایی که در راستای رسالت مهم آگاهی سازی، شفافیت و بصیرت بخشی فعالیت مینمایند و بی شک جامعه بزرگ خبری کشور از اجزای مهم تشکیل ایران اسلامی و پایداری آن هستند
خبرنگاران متعهد با عنایت به اخلاق حرفه ای، به یقین آینه داران بصیرت و شفاف سازی در همه زمینه ها هستند که در جهت احقاق حقوق شهروندی، به رسالت کار خود اهتمام ویژه داشته و در تنظیم و انتقال اخبار، صحت و دقت را فدای سرعت نکرده و حق گویی و امانت داری را سرلوحه کار خویش قرار میدهند
اینجانب ضمن تبریک این روز و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای عرصه خبر و رسانه ، بدینوسیله مراتب تقدیر و سپاس خود را از تلاشهای خستگی ناپذیر خبرنگاران، در انعکاس اخبار و دستاوردهای مهم کشور خصوصا به تصویر کشیدن زحمات بی پایان بخش درمان اعلام می دارم. حسین ابراهیمی


پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز خبرنگار را فرصتی مغتنم و گران‌بها برای تجلیل از خدمات و زحمات همه خبرنگاران و صاحبان قلم و اندیشه دانست و گفت: خبرنگاران در جهاد تبیین، زینب گونه با جبهه یاس و ناامیدی، جهل و دروغ، تباهی و رسوایی در ستیز و جنگ‌اند و در بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند.

ارسلان سالاری به مناسبت فرارسیدن ۱۷ مرداد و روز خبرنگار پیامی را صادر کرد.در متن پیام آمده است؛
هفدهم مردادماه و سالروز شهادت شهید صارمی، روز بزرگداشت مقام شامخ انسان‌های فرهیخته و فرزانه‌ای به نام خبرنگار است؛ خبرنگارانی که چراغ روشنی‌بخش آگاهی و اطلاع‌رسانی را همواره روشن نگه‌داشته و در راستای تعالی و پیشرفت جامعه گام برمی‌دارند.
روز خبرنگار فرصتی مغتنم و گران‌بها برای تجلیل از خدمات و زحمات همه خبرنگاران و صاحبان قلم و اندیشه در فضای مکتوب و مجازی است که در جهاد تبیین، زینب گونه با جبهه یاس و ناامیدی، جهل و دروغ، تباهی و رسوایی در ستیز و جنگ‌اند و در بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اشکالات و نقیصه‌های موجود در مسیر خدمت به مردم و همچنین نظارت بر امور و هدایت افکار عمومی، شبانه‌روز در تلاش و مجاهدت هستند.
این‌جانب ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار به این قشر فرهیخته و مجاهد، از زحمات یکایک اصحاب رسانه، خبرنگاران و صاحبان اندیشه و قلم که در سخت‌ترین ایام ازجمله پاندمی کرونا با اطلاع رسانی به موقع و مستمر با مدافعان سلامت همکاری کردند، تقدیر و تشکر نموده و از درگاه ایزد منان سلامتی و توفیق روزافزون آنان را مسئلت دارم.
دکتر ارسلان سالاری

—————–

مهدی پارسا ویشمه سرایی به عنوان “رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان ” به مناسبت روز خبرنگار در یادداشتی نوشت:ایام سوگواری آل‌الله و نقش بی‌بدیلِ بزرگ‌بانوی‌جهان اسلام حضرت زینب(س) در جهاد بزرگ تبیینِ واقعه عاشورا و تقارن آن با ایام شهادت «شهید محمود صارمی»و روز خبرنگار، یادآورعزم جدی حق‌طلبانی است که قلم را امانت الهی می‌دانند و در وادی آگاهی‌بخشی حقیقی و در مسیر فرهنگ و رفع دغدغه‌های مردمی، با قدم‌هایی استوار گام برمی دارند، ضمن تبریک به همه اصحاب محترم رسانه گیلان به ویژه خبرنگاران بسیج رسانه استان، عرضه می داریم که سالهای سال است اصحاب رسانه گیلان با وجود سختی‌ها و فعالیت‌های فراوان حرفه‌ای، همچنان از عدم امنیت شغلی، نداشتن بیمه مکفی و رفاه شغلی رنج می‌برند و حتی از داشتن خدمات اولیه صنفی هم‌گام با سایر مشاغل محروم هستند به عنوان مثال می توان به حق مسکن خبرنگاران اشاره کرد که نه در زمان ساخت مسکن مهر ظرفیتی برای آن ها فراهم شد و نه امروز جدیتی برای سهم خواهی از طرح ملی مسکن خبرنگاران برای استان گیلان به چشم می خورد این که دستگاه‌های متولی پیگیر مطالبات خبرنگارانی باشند که واسط میان مردم و مسئولین هستند خواسته و انتظار به‌حقی است که می‌طلبد مسئولین و متولیان امور صنفی رسانه استان این موضوعات را در اولویت قرار داده و مسیر نظام‌مند کردن مطالبات صنفی و شغلی اصحاب رسانه را دراولویت قرار دهند و روح تازه‌ای به مسائل صنفی این قشر فرهیخته بدمند.
نظام رتبه‌بندی خبرنگاران، ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق از خبرنگاران و تمییز بین خبرنگاران حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای استان می‌تواند خدمات‌رسانی به این قشر فرهیخته را تسهیل کند و امید را به افسران امیدبخش جامعه بیفزاید، امروز رسانه‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند چرا که در فرمان جهاد تبیین اصحاب رسانه، نقش اصلی را برعهده دارند و در خط مقدم جنگ نرم و تبلیغی دشمن علیه جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.
طرح جامع نظام صنفی خبرنگاران مطالبه جدی اصحاب رسانه است و سازمان بسیج رسانه گیلان مطالبه‌گری از مسئولین و متولیان امور صنفی خبرنگاران را در دستور کار قرارداده و با دیدارهای مستمر با نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی در صدد تسهیل در رفع مشکلات صنفی خبرنگاران است و همواره خود را در کنار خبرنگاران می‌داند و مطالبه صنفی افسران حقیقی جهاد تبیین را لازم و ضروری می‌داند.
به پاس قدردانی از اصحاب رسانه، نه یک روز بلکه باید همه روز سال را روز خبرنگار دانست و تنها به تبریک در روز خبرنگار بسنده نکرد، این روز را باید بهانه‌ای برای مطالبات خبرنگاران دانست و مسیر رفع موانع آنان را در دستور کار قرار داد، امیدواریم که روزی اصحاب فرهیخته رسانه به جایگاه حقیقی خود دست پیداکنند و با آسودگی خاطر فعالیت رسانه ای خود را در پیش بگیرند.مدیر کل بهزیستی گیلان با انتشار پیامیی به مناسبت روز خبرنگار ، نوشت : فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار فرصت مغتنمی است تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه از مساعی ارزشمند تمامی تلاشگران این عرصه که جهت اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی و ارتقاء آگاهی بخشی و انجام رسالت خطیر خود که همانا بیان رسا و به موقع حقایق موجود و شفاف سازی اذهان عمومی است  تشکر و قدردانی نمایم.

سید مهدی خدمت بین دانا ” ادامه داد : به یقین بدون همکاری صادقانه وخالصانه اصحاب رسانه که با توجه به شرایط اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی جامعه، در انتقال نقطه نظرات ، درخواست ها و انتقادات و از سویی دیگر درجهت کمک به انتشار اخبار و رخداد های مهم بهزیستی و ظهور و نمود تلاشهای همکارانمان جهت اعتلای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی که همانا کمک به اقشار محروم و آسیب پذیر می باشد ، بسیاری از  اهداف ما محقق نمی شد.

اینجانب به نمایندگی از کلیه همکاران اداره کل بهزیستی گیلان فرا رسیدن روز خبرنگار را تبریک عرض نموده و توفیقات روزافزون  را از درگاه باریتعالی آرزومندم.


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز به تمامی خبرنگاران استان، از سخت کوشی، آگاهی رسانی و صداقت این قشر زحمتکش در رساندن اطلاعات و اخبار صحیح به مردم قدردانی کرد.

متن پیام ” محمد تقی مهدی زاده ” بدین شرح است : 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

توسعه ، بلوغ و انعطاف پذیری هر جامعه ای در گرو کار و تلاش فکری طاقت فرسا و قلم راستی نگار انسانهای آگاه ، جسور و اصحاب رسانه ی همان جامعه است.
بی تردید اصحاب رسانه و به طورخاص خبرنگاران پرتلاش نقشی محوری در زمینه ارتقاء سطح دانش و آگاهی‌های یک جامعه ایفا می‌نمایند و تأثیر فعالیت‌های گسترده آن‌ها در روشنگری، شفاف سازی و تصمیم گیری رهبران با تهیه و ارسال سریع و دقیق اخبار بر کسی پوشیده نیست.
در جهان کنونی که به یاری فناوری، ارتباطات گسترش یافته است، قدرت رسانه‌ها بیش از پیش جلوه گری می‌کند و جلوگیری از انتقال داده‌ها و اطلاعات برای هیچ قدرتی امکان پذیر نیست و دیگر مفهوم طبقه بندی اطلاعات جایگاه خود را از دست داده است.

بنا براین خبرنگاران و فعالان شبکه‌های اجتماعی در صف مقدم جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری باید رسالت دینی، ملی و انقلابی خود را در جامعه انجام دهند.
 لذا در چنین زمانه‌ای وظیفه خطیر خبرنگاران دو صد چندان می‌شود و یک خبرنگار حقیقت جو و مسئول که ارزش والای قلم و اندیشه را درک می‌کند به نیکی می‌داند که انتشار نادرست اخبار، تبعات جبران ناپذیری برای اجتماع و اشخاص در پی خواهد داشت بنابر این با علم به این مهم تلاش وی در راه یافتن و تمایز سره از ناسره و انتشار درست اخبار در دنیایی که آماج بمباران اطلاعات است نوعی مجاهدت است.

در این راستا شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت خبرنگار محمود صارمی ،۱۷ مرداد روز خبرنگار را به  همکاران اصحاب رسانه و ارباب خبر ، به ویژه دست اندرکاران عرصه خبر رسانی در استان گیلان تبریک و تهنیت عرض نموده ، سلامتی و توفیقات روز افزون خبرنگاران را در خدمت به نظام مقدس جمهوری  اسلامی ایران در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام ” تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” مزین است ، از درگاه ایزد منان مسئلت می نماید.

محمد تقی مهدیزاده

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

پیام تبریک مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار.

     

ن وَالقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ

سوگند به قلم و آنچه می نویسد

ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای والا مقام کربلا و ایام سوگواری عاشورا و همچنین گرامیداشت هفده مرداد روز حقیقت نگارانی که همواره با حق گویی و عدالت جویی پیشگام عرصه آگاهی و اطلاع رسانی اند. روز پاسداشت مجاهدت ها و تلاش های بزرگ مردان و شیرزنانی است که با ایثار وصف ناپذیر خویش آگاهی و روشنایی را به جامعه بشری هدیه می کنند.

روز خبرنگار، روز تکریم صاحبان اندیشه و قلمی است که با آزادگی برای توسعه و تعالی ایران عزیز تلاش می کنند. شهدای عرصه خبر و در راس آنها شهید صارمی بهترین الگو برای صداقت، امانتداری و پاسداری از ارزشهای انسانی هستند. جامعه خبرنگاران عزیز با پیروی از این شهدای گرانقدر می توانند راه دشوار و سنگین آگاهی بخشی و رسالت خطیر خبرنگاری را طی نمایند. بی شک دستیابی به قله های توسعه جامعه در سطوح مختلف و رسیدن به آرمان های ارزشمند انقلاب اسلامی جز با آگاهی بخشی صحیح محقق نخواهد شد.

اینجانب روز خبرنگار را به همه خبرنگاران شرافتمندی که همواره در اطلاع رسانی صحیح و دلسوزانه تلاش می کنند تبریک عرض نموده و برای این مجاهدان بی ادعا آرزوی سلامتی، سرافرازی و توفیق عزتمندانه از درگاه حضرت احدیت دارم. ولی جهانی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان : روز خبرنگار مربوط به قشر خاصی از جامعه است که به لحاظ نوع شغل و کار و فعالیتشان، اکثر اوقات دیدی موشکافانه و تیزبین و ذهن هایی تحلیلگر و تفسیرگر دارندمهدی محبوبی حسن کیاده ” ضمن تبریک به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار در خصوص اهمیت و جایگاه این روز بیان داشت : این روز مربوط به قشر خاصی از جامعه است که به لحاظ نوع شغل و کار و فعالیتشان، اکثر اوقات دیدی موشکافانه و تیزبین و ذهن هایی تحلیلگر و تفسیرگر دارند ، روز خبرنگار نمادی از تلاش و ایثار قاصدانی است که صادقانه در فرآیند حساس و پیچیده مقابله با جنگ نرم،‌ با سلاح قلم پای در سرزمین آگاهی گذاشته و با چشمانی بینا و زبانی صادق درعرصه اطلاع رسانی وبیان واقعیت ها، ‌رسالت حرفه ای خود را با عشقی وصف ناپذیر دنبال می کنند.
وی در ادامه بیان داشت : امروزه ارتباطات اینقدر مهم است که گاهی عدم اعتنا به این مقوله می تواند بر سرنوشت یک ملت تاثیر بگذارد و از این جهت است که اطلاعات، لازمه مواجهه با قدرت های بزرگ است وبه همین خاطر خبرنگاران و روزنامه نگاران به عنوان عضوی از نظام ارتباطاتی می توانند سهم ویژه و مهمی دراین ارتباط ایفا نمایند.
 رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص رسالت خطیر خبرنگاران در جامعه بیان داشت : خبرنگاران رسالت خطیری در جامعه بر عهده دارند چرا که ارتباط دائم و همیشگی آنها با تمامی اقشار مردم و همچنین زیرنظر داشتن فعالیت های مختلف به منظور انعکاس درست ودقیق رویدادها ، می تواند بسیار حائز اهمیت و کلیدی باشد .
محبوبی حسن کیاده ” در پایان بیان داشت :17مرداد ، فرارسیدن روز خبرنگار را به صاحبان اندیشه و قلم ، و خبرنگاران و روزنامه نگاران متعهد و تلاشگر کشور به ویژه استان گیلان که پیشگامان عرصه اطلاع رسانی محسوب می شوند تبریک و تهنیت می گویم .

پیام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار

به گزارش متن پیام ” محمد رضا داوطلب ” به شرح زیر است:

“ن و القلم و ما یسطرون”

سوگند باری تعالی به قلم، رسالت سنگین پیامبران و پیام آور اولیا الهی را نشان می دهد تا برای همیشه تاریخ آگاهی بخشی هم طراز رسالت انبیا قرار گیرد؛ بر این اساس خبرنگاران چه رسالت بزرگی را بر دوش دارند وقتی که قلم هایشان، نگاهشان و آن چه به رشته تقریر درمی آورند، می تواند همراستا با منافع ملی و همقدم با مردم باشد، در هر شرایط، حادثه و اتفاقی پیشگام می شوند تا ضمن تنویر افکار عمومی خط بطلانی بر هجمه های دشمنان این سرزمین بکشند.
هفدهم مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی، روز خبرنگار، فرصتی است برای تجلیل از مقام خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی و پاسداشت حرمت حق‌گویی و حقیقت نمایی و یادی از تمامی خبرنگاران شهید و ایثارگری که همچون راویان حادثه کربلا در طول تاریخ پرشکوه ایران اسلامی، لحظه به لحظه حماسه های غرورآفرین این مرزوبوم را روایت و بازتاب کردند.
اینجانب  با آرزوی قبولی عزاداری و توسل‌های مردم متدین و دوستدارِ اهل بیت، فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت مظلومانه حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و یاران با وفایشان، یاد و خاطره تمامی شهدای عرصه رسانه را گرامی می‌دارم و زحمات تمام عزیزان رسانه‌ای را که به شرح خطیر وظیفه و از سر تعهد به تکلیف، در جهت ترویج و تعمیق فرهنگ والای ایثار و شهادت و انعکاس مطلوب این مهم انجام می‌دهند ارج می‌نهم.

محمد رضا داوطلب
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان

tرمانده سپاه قدس گیلان با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۷ مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید «محمود صارمی» و روز خبرنگار را به افسران خط مقدم جبهه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی تبریک گفت و یاد و خاطره شهدای رسانه را گرامی داشت.

متن پیام ” محمد عبدالله پور ” به شرح زیر است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

«سوگند به قلم و آنچه مى‌‏نویسند»

هفدهم مرداد یادآور سالروز شهادت «شهید محمود صارمی» و تمامی مجاهدانی است که جان شیرین خود را برای برافروختن چراغ آگاهی‌بخش و اطلاع رسانی تقدیم کردند. ‌به راستی خبرنگاران نماد راستین تعهد، آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری بوده و برای عینیت بخشی به «نون والقلم و مایسطرون» شبانه روز در حال تلاش و خدمتند.

خبرنگاران ایثارگرانی هستند که در عرصه قلم و اندیشه در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی از دوران هشت سال دفاع مقدس تا دفاع از حرم آل‌الله، جبهه مقاومت، در شرایط حساس کرونایی و هر‌جایی که نیاز به حضورشان بود با عشق، ایثار و از خود‌گذشتگی صحنه‌هایی به یاد ماندنی را در تایخ این مرز پرگهر ثبت و ضبط کرده و در کنار مشکلات، محدودیت‌ها و مشقت‌های حرفه‌ای، هیچ‌گاه از رسالت حقیقی خود دست برنداشتند.

تقارن گرامیداشت روز خبرنگار با سالروز شهادت سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین‌(ع) و روز عاشورا، فرصت ارزشمندی است تا خبرنگاران و فعالین رسانه با الگو قرار دادن اولین خبرنگار و روایت‌گر جهان اسلام و تبیین‌گر واقعه عاشورا حضرت زینب (س)، با پایبندی به تعهدات حرفه‌ای، شرافت انسانی، اخلاق‌مداری، امانت‌داری و صداقت پیشگی، فلسفه قیام عاشورا و حرکت تاریخ ساز امام حسین‌(ع) را به شیوهای هنرمندانه منعکس کرده و در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی نقشه‌های شوم دشمن را نقش برآب کنند.

امروز که در جنگ تمام عیار امپراتوری رسانه‌ای دنیا قرار داریم، بی‌شک اصحاب محترم رسانه افسران جنگ نرم بوده که با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر «جهاد تبیین» پیشگام این جهاد بزرگ و ارزشمند هستند و در دورانی که دنیا با تحریف واقعیت به جنگ با اراده‌ها پرداخته و در صدد کمرنگ جلوه‌دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی و سیاه‌نمایی در راستای یاس و ناامیدی مردم هستند اصحاب رسانه عهده‌دار رسالت خطیر و ارزشمند «جهاد تبیین» بوده و با تاسی از حرکت روشنگرانه حضرت زینب(س) به تبیین دستاوردها و موفقیت‌های نظام در عرصه های مختلف می‌پردازند.

اینجانب با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت روز خبرنگار، از تلاش‌های فراموش ناشدنی و خستگی‌ناپذیر خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان تقدیر و تشکر کرده واز خداوند سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزون در پرتو رهنمود‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) مسئلت دارم.
سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله پور
فرمانده سپاه قدس گیلان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با صدور پیامی ، ۱۷ مرداد روز خبرنگار را گرامی داشت .

   به گزارش در پیام ” وحید خرمی ” آمده است :  تقارن عاشورای امام حسین(ع) با روز خبرنگار، بهانه‌ای است برای بزرگداشت یاد و خاطره تمام خبرنگارانی که به تأسی از ثارالله، زندگی خویش را فدای انعکاس حقایق و انجام رسالت خطیرشان کردند.

بر خود لازم می‌دانم در روز خبرنگار به تمام خبرنگارانی که سرمشق شان امام حسین(ع) است و طی چند ماه گذشته بویژه در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان را در انعکاس به موقع اخبار و اطلاع رسانی درباره تصمیمات قرارگاه جهادی مدیریت آب و کمیته منابع و مصارف آب استان گیلان به مردم شریف این سامان بویژه کشاورزان محترم یاری رساندند، خدا‌ قوت گویم.

توفیقات روزافزون شما خبرنگارانی را که با هدف پیشرفت نظام مقدس ‌جمهوری اسلامی‌ ایران قلم می‌زنید، آرزومندم.

وحید خرّمی- رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پیامی هفدهم مرداد روز خبرنگار را تبریک گفت. در پیام ” محمد حسین کارگر نیا ” آمده است :

بسمه تعالی

ن والقلم و ما یسطرون

روز خبرنگار سال ۱۴۰۱ مقارن با عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان است.

با نگاهی به واقعه جانسوز کربلا ، به این باور می رسیم که اگر اتفاقات رقم خورده در کربلا توسط زینب کبری سلام الله علیها به درستی روایتگری نمی شد ، شاید هرگز کسی به عمق فجایع یزیدیان و اهداف واقعی قیام امام حسین (ع) پی نمی برد و به واقع کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود.

بدون شک خبرنگاران نیز راویان واقعی دوران خود هستند که با جان بخشیدن به کلمات ، حقایق را آشکار و مردم را آگاه می کنند .

ضمن گرامیداشت هفدهم مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی راوی ددمنشی یزیدیان زمان در افغانستان، امید داریم تمامی فعالان حوزه رسانه در انجام رسالت خود با استعانت از پروردگار متعال و پایبندی به اصول اخلاقی و حرفه ای ، در راستای رفع مشکلات مردم و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، پیروز و سربلند باشند.

محمد حسین واثق کارگرنیا

--------------------------------

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان با صدور پیامی فرا رسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت.

به نام خداوند علم و قلم

🔰 ۱۷ مرداد، روز خبرنگار و فرصتی برای یادآوری رسالت خطیر و قدردانی از زحمات فرهیختگانی است که مجاهدانه برای بازگویی و انعکاس حقیقت، پرچم رسالت بزرگ اطلاع رسانی را بر دوش گرفته و چراغ راه جامعه خویش گشته اند.

💠 این روز برگ زرینی از تقویم رسانه و فرصتی برای ارج نهادن به قداست قلم و تلاش و مسئولیت خبرنگاران بعنوان پرچمداران وادی قلم و آگاهی رسانی به جامعه است.

🔸اینجانب ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید والامقام «محمود صارمی» که عاشقانه در عرصه اطلاع رسانی با نثار جان خویش به کار و حرفه وزین خبرنگاری ارزشی والا بخشید، این روز را به همه ی خبرنگاران عزیز، اصحاب رسانه، اهل قلم، خانواده مطبوعات و عکاسان پر تلاش و زحمت کش استان گیلان و شهرستان صومعه سرا تبریک عرض نموده و از همراهی، توجه و اهتمام ویژه آنان در انعکاس اخبار این خطه سرسبز قدردانی می نمایم و برایشان سلامتی، توفیق و ادامه فعالیت آگاهانه را از خداوند متعال خواهانم.

سید کاظم دلخوش اباتری
نماینده مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی


Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :