کاشف اسرار – ستاد امر به معروف و نهی از منکر همچنان تاکید دارد برای رفع معضل بدحجابی باید مساله جرم بودن بد حجابی که نیاز به دستگیری و پرونده‌ سازی و دادگاهی شدن دارد، برداشته شود و بر اساس طرح جامع عفاف و حجاب با نگاه تخلف با بد حجابی برخورد گردد که حل مساله بدون هرگونه تنش اجتماعی کمک می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار، در بیانیه ارسالی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به خبرآنلاین با امضای سیدعلی خان محمدی، سخنگوی این ستاد آمده است:

۱_ در حادثه پیش آمده اصل برقراری عدالت و شفافیت است ار دادستانی انتظار می‌رود با بهترین رسیدگی و اعلام به موقع وجدان عمومی را به رسیدگی دقیق و کامل به قصاوت عادلانه فراخواند.

_ ستاد امربه معروف و نهی از منکر همان گونه که بارها اعلام کرده است با تکلیفی که منجر به مقابله مستقیم پلیس با بد حجابان شود مخالف است و معتقد است با راهکار مناسب و بدون تنش‌های اجتماعی این مساله را می‌توان تدبیر نمود بنا به طرح جامع ستاد امربه معروف و نهی از منکر پلیس به گشت ارشاد مسولین و اقویا و در حمایتی از معتمدین مردمی تبدیل وضعیت دهد.

۳_ اکنون که رییس جمهور به وزیر کشور دستور پیگیری داده است مناسب است وزیر کشور فقط به صورت موردی به جزییات صرفا این حادثه اکتفا نکند از وزیر کشور می‌خواهیم این مساله را به صورت کامل بررسی نماید آیا ۳۲ دستگاهی که در خصوص عفاف و حجاب بنا به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ۳۳۰تکلیف قانونی داشتند به وظائف خود عمل کرده‌اند تا این مسایل پیش نیاید، آیا به وظایف قانونی خود درست عمل کرده اند؟ آیا برای این جوان ۲۳ساله در جمهوری اسلامی فرهنگ سازی لازم توسط دستگاه‌های فرهنگی صورت پدیرفته است یا فقط شعار کار فرهنگی داده شده است؟ آیا صدا و سیما به عنوان نهادی که بیشترین وظایف را در قانون برای او در نظر گرفته شده است و بیشترین مسوولیت فرهنگ سازی را در این ماجرا و امثال آن را دارد به وظایف فرهنگی خود عمل کرده است که وقتی یک جوان و هزاران جوان دیگر ما چگونه عمل نمایند تا با نیروی قهری پلیس مواجه نشود؟ آیا پلیس ما آموزش‌های لازم را به پرسنل خود داده است که کرامت انسانی افراد را حفظ نمایند؟
از ستاد امربه معروف گرفته تا خود وزارت کشور و بقیه نهادهای مسوول آیا انجام وظایف قانونی خود را درست انجام داده اند. آیا آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور وظایف خود را نسبت به جوانان ما به درستی انجام می‌دهند یا ترک فعل‌ها و نتیجه آموزش‌های ناکارآمد و عدم کار فرهنگی نوجوانان و جوانان ما را تحویل پلیس داده است؟
اگر وظایف دستگاه‌های فرهنگی به درستی انجام شده بود ما شاهد چنین حادثه تلخی نبودیم. آیا حتما باید حادثه‌های ناگواری اتفاق بیفتد تا متولیان و مسوولین امر به فکر چاره بیفتند؟

۴_ ستاد امر به معروف و نهی از منکر در عین اعتقاد به لزوم حل معضل موجود در حوزه عفاف و حجاب معتقد است در مواجهه با این مساله نه پلیس باید به صورت مستقیم وارد صحنه شود و نه باید حل این مساله را با محاکم قضایی گره زد و نه این که متولی و مسوول این مساله دولت باشد بلکه حل مساله عفاف و حجاب فقط به دست خود مردم با مدیریت صحیح قابل حل است و این مساله در طرح جامع عفاف و حجاب کاملا تبیبن شده است.

۵ _ مجلس شورای اسلامی می‌بایست به صورت جدی به این مساله ورود پیدا کرده و جامعه را از التهاب بحران‌ها و ایجاد حوادثی که هر از چند گاهی به وقوع می‌پیوندد نجات دهد مجلس شورای اسلامی نباید منتظر بماند تا آمربه معروف و ناهی از منکری مورد ضرب و جرح و یا شهادت قرار بگیرد یا جوان بد حجابی در فرآیند اعمال قانون پلیس سکته نماید بعد منفعلانه حرکتی و صحبتی نماید به قول شهید سلیمانی همه اینها فرزندان ما هستند چرا باید بین فرزندان در بی‌ قانونی و بی‌ مدیریتی نزاع صورت بگیرد؟
قانون برای رفع مشکلات اجتماعی وضع می‌شود و اکنون که این منازعات وجود دارد یعنی یا قانون وجود ندارد و یا کار آمد نیست که در این قسمت مجلس شورای اسلامی لازم است بدون فوت وقت به نقش قانون گداری و نطارتی خود بدون فوت وقت اهتمام ورزد.

۶_ ستاد امربه معروف و نهی از منکر هم چنان تاکید دارد برای رفع معضل بد حجابی باید مساله جرم بودن بد حجابی که نیاز به دستگیری و پرونده‌ سازی و دادگاهی شدن دارد، برداشته شود و بر اساس طرح جامع عفاف و حجاب با نگاه تخلف با بد حجابی برخورد گردد که حل مساله بدون هرگونه تنش اجتماعی کمک می‌کند، البته دشمنان مایل‌ اند همیشه تنش‌های اجتماعی وجود داشته باشند.

در پایان ستاد امر به معروف و نهی از منکر مجددا از وقوع چنین حوادث ناگواری شدیدا، ابراز ناراحتی عمیق می‌کنیم و واقعآ این را درد جانکاهی می‌داند و به وضع موجود اعتراض می‌کند که چرا بعد از چهل و اندی سال هنوز باید شاهد چنین رویدادهای تلخ و ناگواری در بلاتکلیفی‌ های اجرا درست قانون و خلاهای آن در قصورها و تقصیرهای نهادهای خصوصا فرهنگ ساز باشیم

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :