کاشف اسرار – استاندار گیلان بر لزوم تسریع در تعیین تکلیف معادن غیرفعال استان و سلب صلاحیت از بهره برداران فاقد اهلیت تأکید کرد و گفت: مردم باید از منافع معادن در جهت عمران و آبادانی بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کاشف اسرار ، اسدالله عباسی عصر امروز (شنبه) در جلسه شورای معادن گیلان با تأکید بر رعایت قانون و حفظ منافع عمومی در بهره مندی از معادن استان، اظهار کرد: دستگاه های متولی در برخورد با بهره بردارانی که تخلفات خود در حوزه معادن را تکرار می کنند به صورت قاطع اهتمام جدی داشته باشند.

وی خواستار تعیین تکلیف معادن غیرفعال استان و سلب صلاحیت از بهره برداران فاقد اهلیت شد و تصریح کرد: نظارت بر اجرای عملیات بهره برداری از معادن با دقت نظر استمرار یابد تا حقوق مردم ضایع نشده و جلوی خسارت های احتمالی گرفته شود.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: بهره برداران معادن باید ضمن رعایت حدود تعیین شده در مجوزها از هرگونه توسعه غیرمجاز عرصه فعالیت بپرهیزند و در این راستا دستگاه های نظارتی با  متعرضین به حقوق مردم و اکوسیستم منطقه برخورد قانونی خواهند کرد.

عباسی اضافه کرد: بهره برداران قانون مداری که ضمن برخورداری از اهلیت لازم در مسیر ایجاد اشتغال و نیز توسعه و عمران و آبادانی استان به ویژه منطقه استقرار فعالیت خود می کوشند، حمایت می شود.

وی خاطرنشان کرد: در برداشت معادن باید به زندگی مردم و زیست بوم همان منطقه بسیار توجه شود تا آسیبی به آنها وارد نشده و منافع آن صرف امور عام المنفعه شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :