کاشف اسرار – نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در دیدار با مدیرعامل و اعضای شورای معاونین سازمان منطقه آزاد انزلی ، چهار اولویت کاری این دستگاه اجرایی را مشتمل بر توجه به صادرات بیشتر، واردات کالاهایی که داخل تولید نمی شوند، اشتغال زایی مولد و نظارت مضاعف، عنوان کرد.

رسول فلاحنی ” با ارائه سابقه تاریخی و دلایل ایجاد منطقه ویژه اقتصادی و سپس منطقه آزاد انزلی، بومی و جوان بودن بدنه مدیریتی سازمان منطقه آزاد انزلی را مثبت بیان کرد و افزود: اگر در سالهای گذشته صادرات و ترانزیت کالا بخشی از اهداف این منطقه را به خود اختصاص می داد، هم اکنون افزایش سهم صادرات و ایفای نقش بیشتر در مناسبات تجاری منطقه ای و فرامنطقه ای بیش از پیش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به تحلیل مقام معظم رهبری در خصوص اهداف دشمن برای تضعیف ایران، قدرت مند شدن ابعاد و توان مندی های مختلف اقتصادی، تولیدی-صنعتی، گردشگری و اشتغال را از مهم ترین محورهای مورد انتظار از فعالیت منطقه آزاد انزلی در این مقطع زمانی ارزیابی کرد.

امام جمعه رشت با تحلیلی از وضعیت اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تحریم های اعمال شده علیه روسیه که منجر به تمایل بیش از پیش روس ها و کشورهای آن منطقه به کالا و محصولات ایرانی شده، اعلام نمود و اضافه کرد: دومین راهبرد منطقه آزاد انزلی واردات کالاهای اساسی و محصولاتی است که نمونه مشابه آن در داخل کشور تولید نمی شود.

وی سومین اولویت منطقه آزاد انزلی را اشتغال زایی مولد از طریق افزایش فروش محصولات با کیفیت به بازارهای داخلی و خارجی ارزیابی و تصریح کرد : در واقع عرضه محصولات و کالای با کیفیت ضامن حفظ و توسعه فضای کسب و کار، ماندگاری شغل و ایجاد فرصت های شغلی جدید است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ، در پایان نظارت بر مجوزهای صادره، عملکرد صادراتی و وارداتی شرکت های فعال در منطقه را چهارمین محور فعالیت منطقه آزاد انزلی برشمرد.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی ، طی سخنانی هدف از حضور و دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان را افزایش تعامل و بهره گیری از رهنمودها و راهبردهای فرهنگی-دینی-اعتقادی اعلام کرد.

عیسی فرهادی سر تنگی ” ، اظهار داشت: اهمیت رعایت اصول اخلاق فردی و اجتماعی که در خدمت رسانی به ارباب رجوع و سرمایه گذاران ظاهر می گردد، تعهد کاری و مسئولیت پذیری، و آشنایی نزدیک با مفاهیم و آموزه های اسلامی صرفاً از طریق بهره مندی و تلمذ از علما حاصل می شود و این مهم در مناطق آزاد به دلیل روابط داخلی و بین المللی آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی خواستار افزایش نشست ها و بازدیدهای نماینده ولی فقیه از این منطقه شد و گزارشی از موفقیت های به دست آمده در شاخص های اقتصادی، تزانیتی و گردشگری منطقه آزاد انزلی ارائه کرد .

این مسئول ، گفت: مهمترین طرح در حال انجام، اتصال این منطقه به خط ریل سراسری است که از مجموع مسیر ۳۶ کیلومتری، ۱۴ کیلومتر ریل گذاری شده و با میزان پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی و تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیار تومانی بدهی به پیمانکار طرح با دستور معاون اجرایی رییس جمهور، امید می رود در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این طرح ملی با دستاوردهای ترانزیتی، اقتصادی، درآمدزایی ارزی و اشتغال زایی در استان گیلان باشیم.

فرهادی سرتنگی ” مهمترین مسئله پیش روی این منطقه را نبود اراضی قابل واگذاری به طرح های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران علاقه مند به این منطقه ارزیابی کرد .

وی متذکر شد : بر اساس لایحه ای که در حال طی کردن مراحل قانونی خود است علاوه بر فرودگاه رشت تعدادی از شهرک های صنعتی نزدیک به محدوده منطقه آزاد انزلی ملحق می شوند تا نقش موثرتری در مناسبات اقتصادی کشورمان با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کریدور شمال-جنوب و افزایش توان صادراتی جمهوری اسلامی ایران ایفا کند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :