کاشف اسرار – معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در دیدار با رئیس فدراسیون نجات غریق کشور از نجات جان 770 نفر توسط ناجیان غریق در سواحل استان خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار ،حسین مصطفی پور ” طی سخنانی در دیدار با : ” مهدی حیدری ” با بیان اینکه در تابستان امسال 770 نفر در سواحل استان گیلان، توسط ناجیان غریق نجات پیدا کردند، افزود: یکی از ابتکارات خوبی که در طرح های سالم سازی استان انجام پذیرفت بهره گیری از ظرفیت بسیج و بهره گیری از نیروهای مراقبین ساحل بود.
وی ادامه داد: طرح مراقبین ساحل در راستای هشدار به گردشگران و پیشگیری از وقوع غرق شدگی اجرایی شد که اگر این طرح نبود به مراتب تعداد غرق شدگان در سواحل استان افزایش می یافت.
این مسئول با اشاره به حضور خیل عظیم گردشگران در سواحل استان بعد از بحران کرونا و گستردگی سواحل مستعد شنا در استان، خاطرنشان کرد: با توجه به این گستردگی، مدیریت طرح های سالم سازی و پیششگیری از غرق شدن گردشگران نیازمند حمایت و تخصیص اعتبار ویژه در این زمینه است.
مصطفی پور ” با بیان اینکه متاسفانه قریب به 75 درصد از غرق شدن ها در ساعات شب اتفاق افتاده است، افزود: 65 درصد از غرق شدگان استان در گروه سنی کمتر از 15 سال قرار داشتند.

وی تقویت تجهیزات نجات غریق را از جمله راهکارهای کاهش آمار غریق دانست و افزود: تجارب گذشته نشان می دهد هر چقدر بتوانیم مشارکت مردمی را در زمینه نجات غریق افزایش دهیم و از ظرفیت های مردمی بیشتر بهره بگیریم در این زمینه موفق تر خواهیم بود.
این مسئول برگزاری برنامه های فرهنگی را از دیگر اقدامات شاخص صورت پذیرفته در سواحل استان برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اینکه هر ساله تعداد زیادی از هموطنان به سواحل استان گیلان سفر می کنند، برگزاری برنامه های فرهنگی مناسب در سطح سواحل می تواند بسیار اثربخش باشد که این امر مستلزم حمایت و سرمایه گذاری در بخش فرهنگی است.
رئیس فدراسیون نجات غریق کشور نیز در این نشست با قدردانی از حمایت ها و رویکرد مثبت دولت سیزدهم به ویژه رئیس جمهور از فدراسیون نجات غریق، تاکید کرد: فدراسیون نجات غریق به هیچ وجه به دنبال درآمدزایی نیست و در این راستا آموزش رایگان تمامی معلمان ورزش در زمینه نجات غریق را در دستور کار قرار داده است.
مهدی حیدری با تاکید بر نقش آموزش در جهت پیشگیری از غرق شدن، تصریح کرد: در راستای کاهش آمار غریق به دنبال آموزش دانش آموزان به عنوان یکی از جوامع هدف اصلی فدراسیون نجان غریق هستیم.
وی با اشاره به اثربخشی مشارکت مردمی در پیشبرد اهداف فدراسیون نجات غریق، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت اقشار مختلف بسیج به ویژه بسیج عشایری از جمله دیگر برنامه هایی است که با جدیت در حال پیگیری است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :