کاشف اسرار – مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: بیماران فاقد هر گونه پرونده بیماری در سامانه بیماری‌ های نادر می‌توانند با مراجعه به سامانه غیر حضوری شهروندی سازمان بیمه سلامت برای درخواست قرار گرفتن تحت پوشش اقدامات حمایتی ثبت نام کنند.

محمود عاطف راد در گفت و گو با ایرنا افزود: بیماران فاقد هرگونه پرونده بیماری در سامانه بیماری های نادر باید به آدرس  http://www.bimehsalamatiranian.ir با انتخاب گزینه  “درخواست حمایت برای بیماری های خاص و صعب العلاج ثبت نام کنند و برای تکمیل مدارک به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه با افزایش پوشش بیمه ای با ایجاد صندوق بیماران خاص وصعب العلاج تحقق یافت، افزود: به استناد بند “ن” تبصره ۱۷ قانون برنامه بودجه ۱۴۰۱ صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج برای نخستین‌بار تشکیل شده است که در این راستا عمق بخشی پوشش بیمه ای با ایجاد صندوق بیماران خاص وصعب العلاج تحقق یافت و در این راستا در گیلان نیز کارگروه استانی تشکیل شده تا برای پیشبرد کار و برنامه‌های صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج فعالیت کند.

عاطف راد بیان داشت: بیماری‌های تالاسمی، هموفیلی، ‌ ام اس، ‌ دیالیز صفاقی، ‌ دیالیز خونی، بیماری‌های موکوپلی ساکاریدوز، بیماری‌ بال پروانه‌ای، اس. ام. ای تیپ یک و دو و سه، ‌ بیماری سی اف، اوتیسم، گروه سرطان‌ها با تمام طیف‌ها، بیماری‌های قلبی و عروقی و پیوند سلول‌های بنیادی و خون ساز، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند قلب و پانکراس، پیوند روده و پیوند ریه، بیماری‌های مزمن روانی، صرع مقاوم به درمان، ‌ پارکینسون و آسیب‌های شنوایی شدید شامل بیماری‌هایی هستند که در مرحله اول تعریف شدند که خدمت‌رسانی برای آنها ذیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در مرحله اول به صورت تدریجی درحال انجام است.

مدیرکل بیمه سلامت خاطر نشان کرد: برای هر کدام از این بیماری‌ها یک بسته خدمتی تعریف شده است که شامل خدمات ویزیت، ‌ دارو، پاراکلینیک و توانبخشی است، این خدمات در بخش‌های دولتی و خصوصی به تدریج ارائه می‌شود.

وی افزود: پرداخت هزینه‌های این بیماران از مسیر سامانه‌های الکترونیکی است به طوری که در حال حاضر بسته خدمتی ۹ بیماری مختلف در سامانه‌های الکترونیکی تعریف شده و ۲۷ بیماری ذکر شده در دست اقدام است که نهایتاً ۴۴ نوع بیماری در سامانه‌ها تعریف خواهد شد.

وی با بیان اینکه  سه هزار و ۲ بیمارخاص تحت پوشش بیمه سلامت گیلان قرارگرفته است، اظهار کرد: هزار و۲۰۳ بیمار ام اس، ۷۰۷ بیمار دیالیز، ۳۲۶ بیمار پیوند و ۵۸۱ بیمار تالاسمی ۱۸۵بیمار هموفیلی در حال حاضر تحت پوشش بیمه سلامت گیلان قرار دارند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :