کاشف اسرار – سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تکذیب ادعای رئیس دولت سابق مبنی بر خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در دولت دوازدهم گفت: مطابق اسناد موجود، این ادعا صحت ندارد؛ چرا که ‌تعداد کل واکسن وارد شده قبل از تشکیل دولت سیزدهم تنها ۱۸ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۶۱۰ دُز واکسن بود و این میزان پس از تشکیل دولت سیزدهم با ارتقای دیپلماسی سلامت و سفارش واردات گسترده واکسن به رقم ۱۴۳ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۳۹۰ دُز واکسن رسید.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از ” پایگاه اطلاع رسانی دولت ” پدرام پاک‌ آیین ” افزود: تا ۱۴ مرداد سال ۱۴۰۰ تنها حدود ۱۴ درصد جمعیت واکسینه شده بودند ولی با گذشت کم‌تر از یک سال از تشکیل دولت سیزدهم، این تعداد جمعیت واکسن نزده بود که به زیر ۱۴ درصد رسید و نسبت جمعیت واکسینه و‌ واکسن نزده معکوس شد.

وی با اشاره به رقم بالای قربانیان کرونا در روزهای پایانی دولت قبل گفت: در دولت سیزدهم واکسیناسیون سراسری و همگانی کرونا به میزان ۱۵۶ میلیون دُز صورت گرفت و در نتیجه آن آمار روزانه جان باختگان کرونا از ۷۰۰ نفر در زمان تحویل دولت سیزدهم به تک رقمی و در مقاطعی به صفر رسید.

به گفته دستیار رسانه‌ای وزیر بهداشت، حمایت از تولید ۶ واکسن داخلی از دیگر اقداماتی بود که در وزارت بهداشت دولت سیزدهم انجام شد و از این تعداد، مراحل تولید پنج واکسن ایرانی در دولت سیزدهم شکل گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :