کاشف اسرار – استاندار گیلان  از فعال سازی ۲۸۰ کیلومتر سواحل این استان خبر داد و گفت: سامان دهی، فعال سازی و استفاده از ظرفیت های سواحل گیلان در بخش های مختلف می تواند نقطه عطفی در اشتغال و اقتصاد استان باشد.

به گزارش کاشف اسرار ، اسدالله عباسی ” امروز (شنبه) در جریان سفر به لنگرود، از روند طرح سامان دهی ساحل چاف و چمخاله این شهرستان بازدید و با اشاره به ایجاد راه دسترسی و خط ساحلی در بندر چمخاله لنگرود، اظهار کرد: مقدمات سرمایه گذاری در بخش گردشگری بندر و ساحل چاف و چمخاله این شهرستان فراهم است.

وی با اشاره به احداث بندر منحصر به فرد دریای خزر در چمخاله، افزود: گسترش ساحل چمخاله به منظور توسعه اقتصاد گردشگری دریایی باید در اولویت قرار گیرد.

این مقام با تاکید بر نظارت ویژه بر چگونگی روند ساماندهی ساحل و بندر چمخاله لنگرود، بیان کرد: گسترش ساحل و بندر چمخاله در راستای تحقق اقتصاد دریا و گردشگری در چارچوب قانون اتفاق می افتد.

عباسی با بیان اینکه ساماندهی بندر و ساحل چمخاله لنگرود تحول آفرین است، گفت: در کنار توجه به امورات زندگی مردم در پیرامون ساحل، انجام عملیات صیادی و همچنین حمل و نقل دریایی، اقتصاد گردشگری دریا هم در این منطقه رونق پیدا می کند.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت مردمی و انقلابی به اقتصاد سواحل، افزود: دولت سیزدهم برای فعال سازی و شکوفایی ظرفیت های گردشگری دریا مصمم است.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه سفر به لنگرود در جمع صمیمانه صیادان یک پره صیادی در تازه آباد چاف و چمخاله این شهرستان حاضر شد و در گفت و گوی صمیمیانه با آنان، مسایل و مشکلات مربوط را بررسی و دستورات لازم برای تسهیل در امور صیادان و نیز اهالی منطقه را صادر کرد.

عباسی در این دیدار با اشاره به اینکه در بازدیدهای میدانی و دیدار های چهره به چهره با اقشار مختلف مردم مسائل بخوبی بررسی و رسیدگی می شود، بیان کرد: در این بازدیدها مدیران کل دستگاه های اجرایی حضور دارند تا در روند امور مردم تسریع و باید در چارچوب قانون، مشکلات مردم تسریع و مرتفع شود.

وی با حضور در مرکز تحقیقات شیلاتی و فنون دریایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان واقع در لنگرود، از بخش های مختلف این مرکز تحقیقاتی و همچنین موزه ماهی شناسی و آبزیان آن بازدید به عمل آورد.

این مقام در این بازدید تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی را  زیربنای رونق فعالیت های تولیدی و اقتصادی بر شمرد و فعالیت های پژوهش محور و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را مطلوب ارزیابی کرد.

عباسی از جاده ارتباطی چاف و چمخاله لنگرود به کیاشهر آستانه اشرفیه بازدید و در خصوص تسریع در روند تعریض و نیز بلوار سازی این مسیر که مورد تقاضای مردم منطقه گردشگر پذیر است، به مدیران کل متولی دستورات لازم را صادر کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به بازدید های به عمل آمده جلسات تخصصی با حضور فرماندار شهرستان، مدیران کل دستگاه های اجرایی و معاون استاندار برگزار و نسبت به اجرای مصوبات سفر شهرستانی لنگرود اقدام عملیاتی صورت گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :