کاشف اسرار – استاندار گیلان از آمادگی کامل همه دستگاه‌ ها برای مقابله با بروز بحران احتمالی در استان خبر داد و با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود سامانه سرد و بارشی به استان و بارش برف در ارتفاعات، مخلوط برف و باران یا برف در جلگه تاکید کرد: مسافران هم سفر آخر هفته خود به گیلان را لغو کنند و به تعویق بیاندازند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی انرژی در استان از مردم خواست به توصیه‌های ادارات گاز و شرکت برق در مدیریت مصرف توجه کنند تا زمستان امسال را هم با کمترین قطعی و مشکل و به خوبی سپری کنیم.

وی با بیان اینکه مصرف گاز به طور غیرعادی افزایش یافته است حال آنکه در هفته های گذشته در استان چندان برودت هوا نداشتیم، اظهار کرد: همه مردم و دستگاه‌ها لازم است همکاری برای صرفه‌جویی انرژی را داشته باشند.

این مقام اظهار کرد: بارش برف و باران به ویژه در نقاط کوهستانی بدلیل حفظ ذخایر آبی در بالادست را نعمت الهی می دانیم ولی در جلگه باید تلاش کنیم تا تبدیل به نقمت نشود.

*مسافران سفر خود به گیلان را لغو کنند و به تعویق بیاندازند

عباسی با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود سامانه سرد و بارشی به استان و بارش برف در ارتفاعات، مخلوط برف و باران یا برف در جلگه تاکید کرد: مسافران هم سفر آخر هفته خود به گیلان را لغو کنند و به تعویق بیاندازند.

وی ادامه داد: در این رابطه پلیس راه از طرق مختلف اطلاع رسانی کند تا با توجه به برودت هوای سرد مشکلی برای مسافران در طول مسیرها ایجاد نشود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر ضرورت پرهیز از ترددهای غیر ضرور در مناطق مختلف استان اظهار کرد: در صورت مسدود شدن راه‌ها در امدادرسانی دچار مشکل خواهیم شد چه بسا ارائه خدمات امدادی امکان پذیر نباشد، باید برای همه این موارد آماده باشیم و همه این موارد در نظر گرفته و تدبیر شود.

*ضرورت آمادگی همه دستگاه ها برای خدمات رسانی احتمالی

عباسی با تاکید بر ضرورت آمادگی همه دستگاه ها برای خدمات رسانی احتمالی با توجه به بارش برف و باران در استان عنوان کرد: سال‌های گذشته تجربه تلخ و شیرین برف را داشتیم از این‌رو باید پیشگیری های لازم در همه بخش‌ها انجام شود.

وی انسجام و وحدت دستگاه ها و مدیران برای خدمات رسانی در صورت بارش برف را ضرورتی جدی خواند و خاطر نشان کرد: اگر همکاری و هماهنگی در کارها نباشد حتی در صورت برخورداری از همه امکانات، تجهیزات و ناوگان خودرویی مورد نیاز باز هم دچار مشکل خواهیم شد.

این مقام با یاد آوری بارشهای سنگین برف سال های گذشته در استان با تاکید بر اینکه مدیران در صورت بارش برف نباید غافلگیر شوند، اظهار کرد: یکی از مسائل جدی در جریان این بارشها در آن زمان غافلگیری مدیران بود از این‌رو آمادگی همه جانبه همه دستگاه‌ها ضروری است.

*لغو ماموریت و مرخصی مسئولان تا اطلاع ثانوی

عباسی با بیان اینکه همه دستگاه ها مرخصی‌ها و ماموریت‌های خارج استان خود را باید از امروز تا اطلاع ثانوی لغو کنند، اضافه کرد: تمامی مسئولان از جمله فرمانداران و مدیران دستگاه های خدمات رسان و امدادی در محل ماموریت خود حضور داشته باشند.

*تامین آرد مورد نیاز برای نانوایی‌ها و سوخت جایگزین

وی با تاکید بر تامین آرد مورد نیاز برای نانوایی‌ها و سوخت جایگزین و عدم مشکل در این زمینه با برنامه ریزی انجام شده، خاطرنشان کرد: هشدارهای لازم در بخش صیادی و دریانوردی، بنگاه ها و واحدهای تولیدی، مرغداری‌ها و گلخانه‌ها از سوی دستگاه‌های مربوطه ارائه شود.

*بارش برف و باران در گیلان به تناوب تا چهارشنبه ادامه دارد

مدیر کل هوا شناسی گیلان نیز در این جلسه گفت : با نفوذ سامانه هوای سرد و بارشی از دیشب به آسمان گیلان، بارش باران در مناطق جلگه‌ای و برف در کوهستان‌های استان به تناوب تا چهارشنبه این هفته ادامه دارد.

محمد دادرس از کاهش دمای ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در این مدت خبر داد و افزود : روز‌های دوشنبه و سه شنبه در مناطق جلگه‌ای گیلان هم مخلوط برف و باران می‌بارد.

*باز بودن همه راه های اصلی استان در اولویت است

مدیر کل مدیریت  بحران استانداری گیلان  هم گفت: تمام تمهیدات لازم برای بارش برف پیش بینی شده است و همه سازمانهای خدمات رسان باید تلاش کنند تا راههای ورودی شهر رشت و استان باز باشد .

امیر مرادی توت کله ” افزود: ۱۶ دستگاه بولدوزر دستگاهای خدمات رسان دولتی  و ۶۰دستگاه گریدر و ماشین آلات برف روب  از بخش خصوصی برای بارش پیش رو آماده خدمات رسانی هستند.

رییس پلیس راه گیلان طی سخنانی هم در این نشست با اشاره به پیش بینی هواشناسی گفت: رانندگانی که قصد سفر به مناطق کوهستانی و برفی را دارند حتما باید زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی همراه داشته باشند.

جاور صفاری ” افزود: ۶۵ تیم گشتی پلیس راه در راه‌های استان مشغول گشت زنی و خدمات رسانی به شهروندان و رانندگان هستند.

گرم خانه شهرداری رشت آماده کار است

یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت هم گفت : گرم خانه شهرداری رشت آماده کار است و گشت زنی برای روزهای برفی در سطح شهر انجام می شود و با جمع آوری متکدیان و اسکانشان به گرم خانه شهرداری رشت تلاش می کنیم تاهیچ متکدی در سطح شهر رشت در این روز و شبهای سرد زمستانی در خیابان نخوابد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :