کاشف اسرار – استاندار گیلان جهاد تبیین را بازگوکردن دستاوردهای نظام برای نسل جدید دانست و خواستار  ارتقاء سطح سواد رسانه ای در اقشار مختلف جامعه شد و گفت: انعکاس هوش مندانه فعالیت های توسعه محور در جهت روشن گری و امید آفرینی ضرورت دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ، اسدالله عباسی ” امروز (چهارشنبه) در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با بیان این که حضور مردم در صحنه های مختلف نشان دهنده بصیرت ملت ایران در عرصه‌های مختلف است، گفت: امروز دشمن همه امکانات خود را برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است. 

وی با اشاره به پیشرفت‌ های جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته، افزود: کشور در چهل سال اول انقلاب سختی‌ های زیادی را متحمل شده اما با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و اتکا بر جوانان، این مسیر را طی کرده و در چهل سال دوم هم باید با تاسی از فرمایشات رهبر انقلاب در مسیر تعالی و توسعه کشور گام برداریم.

این مقام با تاکید بر اینکه استکبار، دیکتاتوری خبری و رسانه ای را در جهان ایجاد کرده است، بیان کرد: رسانه‌های آمریکایی، رژیم صهیونیستی و رژیم آل‌ سعود حق انتشار مطلب علیه کشور خود را ندارند ، این درحالی است که شبانه‌ روز، هزاران مطلب علیه جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کنند.

جهاد تبیین، بازگو کردن دستاوردهای نظام برای نسل جدید است

عباسی با بیان اینکه اجرای فرضیه درست جهاد تبیین بسیاری از توطئه‌ های دشمن را برطرف می‌ کند ، به تاکیدات ویژه‌ رهبر معظم انقلاب در این خصوص اشاره و تصریح کرد: جهاد تبیین یعنی دستاوردهای نظام را به درستی و برای نسل جدید بازگو کنیم.

وی جهاد تبیین را عاملی مهم برای تنویر افکار عمومی به ویژه نسل جدید با انقلاب اسلامی ایران و کارکرد ها و استعداد های آن دانست و افزود: کانون این‌ مهم به خوبی در کشور اجرایی نشده و لازم است با تمرکز و توجه بیشتری به این مهم پرداخته شود.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از دلایل ورود دشمن‌ با جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی را نا امیدی از موفقیت در جنگ سخت دانست و گفت: به سبب موفقیت و اقتدار افسران جنگ سخت، دشمن جرات حمله به این نظام مقدس را ندارد؛ از این رو وارد جنگ ترکیبی و رسانه‌ای شده تا از این طریق بتواند بر قلب و ذهن‌ها نفوذ کند.

ارتقاء سطح سواد رسانه ای با جدیت دنبال شود

عباسی ” با بیان این که در کشور هنوز برخی از افراد تفاوت میان نقد منصفانه و تخریب را نمی‌ دانند، یاد آور شد: با کمک رسانه‌های جریان انقلاب باید تولید محتوای موثر داشت و سواد رسانه را ارتقا بخشید.

وی خلاء سواد رسانه ای را موجب هدف‌ گذاری دشمن برای نفوذ به افکار جوانان و نسل جدید خواند و افزود: تا زمانی که در آموزش و پرورش و دانشگاه ها به جهاد تبیین و سواد رسانه ای نپردازند ، موفقیتی در امر تبیین و روشن گری به دست نمی آید.

استاندار با گله‌ مندی از عدم بازگو کردن دستاورد های انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته بیان کرد: ما به کشور و آینده این نظام و روشن گری راه و سیره شهدایی هم چون حاج قاسم سلیمانی امید داریم ‌ولی هنوز برخی از رسانه‌ های داخلی دستاوردهای دولت و انقلاب را وارونه جلوه می‌دهند.

ضرورت انعکاس هوشمندانه فعالیت های توسعه محور در جهت روشن گری و امید آفرینی

عباسی ” با اشاره به اقدامات موثر دولت در یک سال گذشته در راستای خنثی‌ سازی سیاست‌ های تحریمی دشمن ، تصریح کرد: دولت در یک سال گذشته، اقدامات و دستاورد های خوبی داشته که دشمن را نا امید کرده و به سبب دشمنان برای تخریب این اقدامات گسترده می کوشد تا نقاط ضعف ایران اسلامی و مسئولان نظام را برجسته کند.

وی بر لزوم هم افزایی مردم و مسئولین و انعکاس هوش مندانه فعالیت های توسعه محور در همه حوزه ها تاکید و تصریح کرد: روشن گری و ایجاد امید در جامعه نیاز امروز ایران اسلامی است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :