کاشف اسرار – فرماندار رضوانشهر با بیان رعایت الگوی مصرف گاز در بخش های مختلف خانگی و صنایع گفت: با تداوم رعایت دستورالعمل های مربوطه در زمینه مصرف بهینه گاز از خاموش شدن گاز خانگی همسایگان و هم نوعان خودمان جلوگیری کنیم و به مدیران و دستگاه های مختلف که نسبت به دستورالعمل های صادره مبنی بر همکاری و صرفه جویی در مصرف گاز بی توجه بوده اند هشدار داده می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ، سید نادر صفوی میر محله ” امروز یکشنبه بیست و پنجم دی ” به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری با حضور در اداره گاز این شهرستان با تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت گاز با اعضای قرارگاه گفت: با توجه به سیاست های دولت مردمی و تاکیدات استاندار گیلان مبنی بر مدیریت مصرف گاز در حوزه صنایع روزانه 6 میلیون متر مکعب کاهش مصرف گاز داشتیم.

وی اضافه کرد: مصرف گاز صنایع ماهیانه این شهرستان در حوزه صنالیع به میزان 2میلیون و پانصد هزار مترمکعب است که این میزان مصرف شامل نیروگاه سیکل ترکیبی یک هزار مگاواتی پره سر نمی باشد.

این مسئول ، گفت: میزان گار مصرفی در رضوانشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد افزایش داشته است که این افزایش بدلیل توسعه شبکه و انشعابات، برودت هوا، افزایش مشترکین و افزایش صنایع در شهرستان می باشد.

صفوی میر محله ” با بیان تعداد مشترکین گاز گفت: هم اکنون به میزان 32 هزار و 772 مورد مشترک گاز در این شهرستان از این انرژی بهره مند هستند که از این تعداد 29 هزار و 789 مشترک خانگی و مابقی مربوط به بخش تجاری و صنایع می باشند.

وی ضمن هشدار به مدیران و دستگاه های مختلف که نسبت به دستورالعمل های صادره مبنی بر همکاری و صرفه جویی در مصرف گاز بی توجه بوده اند، گفت: در همین راستا تعداد 30 مورد گاز ادارات در خارج از ساعات اداری کنترل و قطع گردید.

نماینده عالی دولت در رضوانشهر همچنین تعداد مشترکین پر مصرف خانگی را 37 مورد عنوان کرد و افزود: اخطار های لازم مبنی بر همکاری و رعایت الگوی مصرف در شرایط کنونی به مشترکان مربوطه ابلاغ گردید، که در همین راستا نسبت به قطع 4 مورد واحد اماکن تجاری اقدام گردید

صفوی میر محله ” گفت: رضوانشهر به دلیل وجودcgs موجود با ظرفیت بالا در این مناطق به عنوان قطب توزیع گاز در غرب گیلان می باشد ، که تامین کننده گاز مصرفی شهرستان های هم جوار از جمله انزلی، ماسال و تالش را در مواقع بحران یا اضطرار بر عهده دارد.

وی همچنین در ادامه ضمن برشمردن ظرفیت و توانمندی های رضوانشهر در زمینه گاز ، خاطر نشان کرد: تعداد 4 جایگاه cgs و 14 تا ایستگاه tbs داخل شهر موجود می باشد.

این مسئول ، گفت: هم اکنون در راستای پایداری گاز خانگی و جلوگیری از هر گونه افت فشار، جایپاه های cng در سطح مناطق مختلف رضوانسشهر و پره سر و همچنین شهرک های صنعتی به جزء صنایع غذایی و زنده پروری قطع می باشد

صفوی میر محله ” ، متذکر شد : در شهرستان رضوانشهر تعداد 50 نیروه آماده باش هستند و به صورت شبانه روزی در امر پایداری گاز خانگی مشغول خدمت می باشد.

وی در حین بازدید از ایستگاه 200 هزار متر مکعبی رضوانشهر با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های موجود اعم از رسانه ها و شبکه های اجتماعی نسبت به ارائه آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مصرف گاز، گفت: با رعایت الگوی صحیح مصرف از خاموش شدن گاز خانگی همسایه و هم نوع خودمان جلوگیری کنیم

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :