کاشف اسرار – مدیر کل اقتصاد و دارایی گیلان گفت: یک شرکت هلندی تولیدکننده سیگار و یک شرکت اتریشی تولیدکننده دستگاه‌های عیب یاب خودرو با استقرار در منطقه‌ی آزاد انزلی و سرمایه گذاری ۷ میلیون دلاری مشغول تولید و عرضه محصولاتشان  در کشور و صادرات به کشور‌های دیگر هستند.

علی رضا نوروزی بهمبری ” با اشاره به جذب سرمایه گذاری خارجی از سال ۱۳۸۳ دراستان افزود: در حال حاضر حجم این نوع سرمایه گذاری که گامی مهم در راستای بی اثر کردن تحریم هاست، به ۵۴۳ میلیون دلار رسیده است.

وی حجم اعتبارات مربوط به تسهیلات کم بهره‌ی واحد‌های تولیدی گیلان از محل بند الف تبصره‌ی ۱۸ قانون برنامه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ را هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد .

این مسئول ، افزود: تاکنون ۸۸ درصد این اعتبار به مبلغ هزار و ۹۲ میلیارد تومان برای ۵۷۲ طرح تولیدی و اشتغالزا جذب شده و ۴۴ طرح هم با حجم ارزش ۶۰ میلیارد تومان در مرحله‌ی انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل قرار دارد.

نوروزی بهمبری ” اعتبارات مرتبط با تسهیلات کم بهره حوزه‌ی تولید و اشتغال استان در سال ۱۴۰۱ را حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در ۵ ماه منتهی به آذر ماه امسال حدود ۹ هزار و ۹۰۰ درخواست در قالب ۴۲۲ نوع مجوز در پنجره‌ی واحد جذب سرمایه گذاری استان ثبت شده که تاکنون برای ۲ هزار و ۸۱۳ درخواست مجوز صادر شده است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :