کاشف اسرار –

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی بیان کرد: برخلاف تصور عامه منطقه آزاد انزلی تنها در عرصه واردات فعال نمی کند (واردات این منطقه روغن ، گندم و غلات مورد نیاز کشور است)، امسال ارزش صادرات مجدد از این منطقه ۵۸۶ میلیون دلار بود که در ۱۵ سال گذشته بی سابقه بوده است .

به گزارش کاشف اسرار ، عیسی فرهادی سر تنگی گ در نشست مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت و معاونین و روسای ادارات شهرستان های استان گیلان در منطقه آزاد انزلی گفت: امسال بالغ بر ۹ میلیون گردشگر از منطقه آزاد انزلی بازدید کرده اند که این مقدار تا پایان سال به ۱۰ میلیون گردشگر خواهد رسید .

وی پیش بینی کرد:در سال ۱۴۰۴ تعداد گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند به ۲۰ میلیون نفر با حداقل ۲ روز ماندگاری در این منطقه برسد و اوقات فراغت این گردشگران با اقدامات فرهنگی ، ورزشی و تفریحی پر شود.

این مسئول ایجاد زیرساختهای ورزشی و تفریحی را از برنمامه های دردست اقدام این منطقه عنوان کرد و افزود : احداث پارک بازی کودکان با پیشرفته ترین امکانات در این منطقه در حال احداث است، زمین آن طراحی و از یک سرمایه گذار ایتالیایی برای سرمایه گذاری در این طرح دعوت شده است و اولین کسانی که باید از اجرای این طرح ها متنفع شوند مردم گیلان هستند.

فرهادی سر تنگی ” اضافه کرد: منطقه آزاد انزلی با ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار وسعت تنها ۵۰۰ هکتار را در اختیار دارد و تنها منطقه آزادی است و تنها بندر کشور دارای سه اسکله بخش خصوصی است و هفته آینده آگهی مزایده برای ۱۰ اسکله دیگر نیز اجرایی می کنیم.

وی با بیان اینکه بالغ بر سه هزار غرفه در این منطقه فعال است و تا سه ماه آینده بیش از ۵۰۰ غرفه نیز بر تعداد موجود اضافه می شود، گفت: منطقه آزاد انزلی زمینه اشتغال حدود ۱۰۰ درصد از بومی های منطقه را فراهم کرده است و درصد ناچیز باقی مانده نیز مربوط به سرمایه گذارانی است که برای اشتغالزایی در این منطقه سرمایه گذاری کرده اند.

مدیر عامل سازمان ،توسعه منطقه آزاد را از اولویت های این سازمان اعلام کرد و افزود: این سازمان بدنبال توسعه منطقه است که بخشی از زمین های موجود طبق قانون به این مجموعه اضافه می شود و بر وسعت این منطقه اضافه می شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :