کاشف اسرار – مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از آمادگی همه‌جانبه برای توسعه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و تصریح کرد: همه بخش‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان‌ها، آماده همکاری مضاعف برای مشارکت سلامت‌محور در سراسر استان هستند.

ستار علیزاده، در نشست شورای اجرایی وقف و سلامت، با تقدیر از کادر سلامت به‌ویژه در بحران کرونا، اظهار کرد: ثمره این تلاش‌ها با تقدیم شهیده مدافع سلامت نرجس خانعلی‌زاده و سایر شهدا برای مردم، محسوس و قابل‌تقدیر است.

 وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین نظام سلامت استان و اوقاف وجود دارد، افزود: حوزه‌های وقف و سلامت هر دو، خدمت‌گزار مردم هستند و هرجا که همدلی و وحدت باشد، اثرگذاری و خدمت به مردم بیشتر است.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بر لزوم ارائه خدمت به مردم به‌صورت جهادی تأکید کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای ارتقای کیفیت خدمات به مردم به‌ویژه در نظام سلامت بهره گرفت.

علیزاده از آمادگی همه‌جانبه برای توسعه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و تصریح کرد: همه بخش‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان‌ها، آماده همکاری مضاعف برای مشارکت سلامت‌محور در سراسر استان هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با تصریح بر اینکه نظام سلامت استان و وقف هر دو، خدمتگزار مردم هستند، گفت: باید تلاش کرد تا خدمات این دو تشکل، ملموس‌تر و محسوس‌تر به مردم برسد.

محمد تقی آشوبی، با اشاره به ششم اسفند ماه سالگرد شهادت شهیده نرجس خانعلی‌زاده، نخستین شهیده مدافع سلامت کشور، اظهار کرد: مدافعان سلامت در تمامی ادوار به‌ویژه در دوران کرونا، جان خود را برای حفظ سلامت مردم فدا کردند.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت و با سازمان اوقاف کشور، افزود: باید با توسعه مشارکت جهت دستیابی مردم و ذی‌نفعان به خدمات مطلوب‌تر تلاش کرد.

این مسئول با تصریح بر اینکه نظام سلامت استان و وقف هر دو، خدمتگزار مردم هستند، گفت: باید تلاش کرد تا خدمات این دو تشکل، ملموس‌تر و محسوس‌تر به مردم برسد.

آشوبی بر ضرورت اقدام مشترک برنامه‌ها و تفاهم‌نامه‌ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اوقاف تأکید کرد و گفت: باید با ایجاد کارگروه‌های ویژه اجرایی وقف، از ظرفیت این تشکل برای ارتقای نظام سلامت و برقراری عدالت، بهره برد.

 وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه و وجود برنامه‌های مدون و نتیجه‌بخش در دوره کنونی، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اغلب برنامه‌ها از حالت تدافعی خارج و در وضعیت مطالبه گری قرارگرفته است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به موقوفات فراوان در نظام سلامت استان، خاطرنشان کرد: هدف خیّران و واقفان، هدایت سرمایه و املاک حفظ و ارتقای نظام سلامت استان است و برای آن‌ها، متولی اجرای امور و عنوان دستگاه، ملاک نیست.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :